Facebook Google+ Twitter

Wybory prezydenckie coraz bliżej, trwa zbieranie podpisów

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-05-02 08:13

Po katastrofie w Smoleńsku, w której zginął prezydent Lech Kaczyński, wybory prezydenckie mają inny przebieg.

Kartka leżąca przed Pałacem Prezydenckim. / Fot. Ewa KrzysiakZgodnie z konstytucją muszą się odbyć w ciągu 74 dni od śmierci prezydenta. Marszałek Sejmu w dniu 21 kwietnia 2010 r. wydał postanowienie o zarządzeniu wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak wygląda kalendarz wyborczy dowiemy się klikając w ten link.

Polacy zastanawiają się, którą kandydaturę i z jakiej partii poprzeć. Która z tych osób będzie najodpowiedniejsza? Czy wybór będzie właściwy?

Trzy komitety wyborcze zebrały już 100 tysięcy podpisów z poparciem dla ich kandydatów. Do 6 maja muszą je złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej.Podpisy poparcia dla kandydata PIS. / Fot. Ewa Krzysiak

Z dużym odzewem spotkał się apel PIS, zamieszczony na stronie tego ugrupowania. W stolicy w wielu dzielnicach można zaobserwować przechodniów składających podpisy poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W chwili obecnej partia zgromadziła już 100 tys. podpisów. Jednak kandydat PiS zostanie zarejestrowany w PKW prawdopodobnie 6 maja, czyli w ostatnim możliwym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Krzysiu, przy tym stoliku nie dawali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja już złożyłem podpisy pod trzema kandydaturami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja jakoś nie spotkałem jeszcze zbierających podpisy i nikt mnie o podpis nie prosił, a chętie bym podpisał...za jakieś wzruszające zdjęcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.