Facebook Google+ Twitter

Wybory prezydenckie. Dzisiaj ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-06-10 09:47

Osoby, które będą głosować w kraju poza miejscem stałego zamieszkania jeszcze tylko dzisiaj mogą dopisać się do spisu wyborców w gminie, na terenie, której przebywają. W czwartek mija także termin składania wniosków w sprawie głosowania przez pełnomocnika

 / Fot. Polskapresse/ManasterskiMarszałek Sejmu Bronisław Komorowski zarządził wybory prezydenckie na 20 czerwca. Jeśli w I turze żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50-procentowego poparcia, 4 lipca odbędzie się druga tura głosowania.

Osoby, które będą głosować w kraju poza miejscem stałego zamieszkania tylko dzisiaj mogą dopisać się do spisu wyborców w gminie, na terenie, której przebywają. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców może złożyć także osoba nigdzie nie zameldowana.

Dzisiaj mija również termin składania wniosków przez osoby niepełnosprawne i starsze w sprawie głosowania przez pełnomocnika wyborczego. Należy je złożyć do wójta, burmistrza albo prezydenta miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W Krakowie na Wielickiej kolejka stała aż na zewnątrz. A były czynne 3 okienka. Chyba czas jakoś inaczej to uregulować, bo ludzie coraz częściej mieszkają poza miejscem zameldowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.