Facebook Google+ Twitter

Wybory prezydenckie w Rosji - absurd goni absurd

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-06 00:15

Półnagie aktywistki usiłujące ukraść urnę, pogwałcone prawo wyborcze, tańczący przywódca Czeczenii i oczywista oczywistość, czyli wybory bez wyboru.

 / Fot. fotopedia.com / Fot. Remy SteineggerPodczas niedzielnych wyborów prezydenckich w Rosji doszło do prawie 3 tys. incydentów naruszenia i złamania prawa wyborczego. Najwięcej przypadków pogwałcenia ordynacji wyborczej miało miejsce w Moskwie i Petersburgu. Do najważniejszych wykroczeń należą: wielokrotność oddawanych głosów przez te same osoby, wrzucanie do urn kilku kart wyborczych, wydawanie kart osobom nieuprawnionym do głosowania, wypraszanie obserwatorów oraz dziennikarzy z lokali, wywieranie presji na członkach komisji i wyborcach. O naruszeniu przepisów informowali niezależni obserwatorzy oraz organizacje pozarządowe, czuwające nad prawidłowością przebiegu wyborów. Na nic zdały się kamery internetowe, przeźroczyste urny i tysiące osób monitorujących proces głosowania. "Jest jasne, że te naruszenia, które są ewidentne i niepodważalne, w istotny sposób wpłyną na wyniki głosowania. Potwierdzają one zarazem, że to nie są wybory" - oznajmił Aleksiej Nawalny, znany adwokat i orędownik walki z korupcją.

Skandal wywołały również aktywistki ruchu feministycznego FEMEN, które próbowały wykraść urnę wyborczą. Trzy młode Ukrainki wbiegły do lokalu wyborczego w centrum Moskwy chwilę po tym, jak kandydat na prezydenta opuścił siedzibę Rosyjskiej Akademii Nauk. Wykrzykując antyrządowe hasła obnażyły się od pasa w górę i usiłowały wynieść urnę zawierającą głos oddany przez Wladimira Putina. Aferzystki zaciekle stawiały opór policji, która starała się je wyprowadzić z lokalu. Jak informuje Interia.pl, na ciałach kobiet można było przeczytać następujące frazy: "Kremlowskie szczury", "Złodzieje-3" i "Kradnę dla Putina".

Niewiele mniejsze poruszenie, lecz o bardziej pozytywnym wydźwięku, wzbudził przywódca Republiki Czeczeńskiej, Ramzan Kadyrow. Jego uczestnictwo w wyborach zapewne nie byłoby niczym zdumiewającym, gdyby nie taniec, który wykonał po oddaniu swojego głosu. Popis tanecznych umiejętności, które prezydent dał w jednym z lokali wyborczych, spotkał się z dużym entuzjazmem zgromadzonych tam wyborców. Nie obyło się jednak bez spekulacji dot. motywów tak dobrego nastroju, który udzielił się Kadyrowowi.

Ramzan Kadyrow tańczy w lokalu wyborczym


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 06.03.2012 16:22

wygrał ten który miał wygrać i chwała mu!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.