Facebook Google+ Twitter

Wybory Prezydenta RP – czy te igrzyska są nam potrzebne?

Nie jesteśmy bogaczami - wręcz przeciwnie. Jesteśmy zadłużeni po uszy. Powinniśmy rozsądnie wydawać nasze pieniądze. Wybory Prezydenta RP to pieniądze wyrzucone w błoto.

Prezydenci, w krajach deklarujących się jako demokratyczne, mają różny zakres obowiązków. Od władzy absolutnej np. na Białorusi po czysto symboliczną np. w Szwajcarii. W naszej Konstytucji mamy zapisane rozwiązanie pośrednie. Poza "reprezentacyjnym królowaniem" do obowiązków Prezydenta RP należy kontrola zgromadzenia narodowego z prawem veta jego decyzji oraz kontrola/współuczestnictwo w decyzjach ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej. Te dodatkowe uprawnienia prezydenta są niepotrzebne albo szkodliwe.

Prezydent powinien być wyłącznie reprezentacyjnym "królem"

Gdy prezydent wywodzi się z partii rządzącej to oczywiście nie będzie swoim zwolennikom/ kolegom w rządzeniu przeszkadzał. Jeśli będzie miał jakieś uwagi czy zastrzeżenia do ich poczynań to powiadomi ich o tym w zaciszu swojego gabinetu. Jego extra prawo do współrządzenia jest w tym przypadku niepotrzebne.

Jeśli natomiast będzie wywodził się z opozycji, to będzie dbał o interesy opozycji i w rządzeniu nie będzie pomagał - wręcz przeciwnie. Takie "współrządzenie" jest szkodliwe. Jak to wygląda w praktyce, mamy przyjemność obserwować na co dzień przez ostatnie dwa lata.

Koabitacja Lecha Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem daje nam permanentne i kosztowne igrzyska polityczne. Wzajemnie sobie "udowadniają", który z nich jest ważniejszy. Prezydent robi wszystko by wykazać jaki ten rząd jest nieudolny i nieuczciwy, i wykorzystuje wszelkie możliwości blokowania jego poczynań.

Rząd zamiast zajmować się rozwiązywaniem naszych problemów, zajmuje się odpieraniem ataków prezydenta z opozycji. Przy okazji taki stan rzeczy daje partii rządzącej przekonywujące wytłumaczenie, dlaczego nie zrealizuje swoich deklaracji przedwyborczych. "Bo prezydent nas blokuje".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.03.2010 11:27

Haloperidol każdemu obywatelowi?

Autor tego tekstu słyszał kiedyś, że najnormalniejszymi osobami są psychiatrzy i osoby chore psychiczne; do Jezusa współcześni jemu politycy mówili, że oszalał.

Dobry kandydat - współcześnie - powinien być trochę psy(chiatrą)(chicznym) ponieważ powinien doprowadzić do dodatniego budżetu, z którego każdy obywatel powinien otrzymać minimum środków potrzebnych jemu do życia.

Waldemar Krynicki jest świetnym Kandydatem na Prezydenta RP w 2010 roku: http://krynicki.blog.onet.pl/ tym bardziej, że obecny uznał, iż się nie nadaje na to stanowisko i zszedł z ringu przed gongiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niezbędne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.