Facebook Google+ Twitter

Wybory samorządowe - czy w radzie miasta zasiadają radcy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-11-26 10:55

Program MaturaToBzdura.TV postanowił skupił się na wyborach samorządowych z zeszłego tygodnia. Inspiracją do nakręcenia odcinka były badania, z których wynikało, iż 80 proc. badanych nie wiedziało, na kogo będzie głosować. Nie mieli też pojęcia, że będą oddawali głosy do sejmiku wojewódzkiego.

 / Fot. Maturatobzdura.tvDrugim powodem do nakręcenia tego odcinka była ostatnia afera z byłym członkiem Platformy Obywatelskiej, który podobno mocno przeklął podczas wywiadu w telewizji na żywo, a jak się później okazało, to dźwięk cenzury sprawił, że każdy w głowie usłyszał mocne przekleństwo.

Samorząd terytorialny to podstawa regionalna demokracji dzięki której mamy większy wpływ na nasze najbliższe otoczenie. Dlatego warto wiedzieć co jest większe - powiat czy gmina, kto zasiada w radzie miasta? Jak się okazuje, część osób uważa, że to powiat jest większy, a w radzie miasta zasiadają radcy.

Ponad 20 lat temu odzyskaliśmy niepodległość, ale ile z tej dość niedawnej historii pamiętają dzisiejsi studenci i całą polska młodzież? Kuba Jankowski w szóstym odcinku uzbroił się w parę zdjęć które m.in. przedstawiają wizerunek Tadeusza Mazowieckiego i jak się okazuje, niewielu Polaków go rozpoznaje i czasem myli z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Wielu z gości programu MaturaToBzdura również nie ma pewności który z polskich prezydentów jest elektrykiem z zawodu. Ciężko w to uwierzyć? Zobaczcie sami:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

kszysike
  • kszysike
  • 28.11.2010 14:24

wez sam sam sie o garnij ardian, nawet imienia nie umiesz swojego wpisac airdan hahahaha wezsie

Komentarz został ukrytyrozwiń
ardian
  • ardian
  • 28.11.2010 14:21

no kurna mogli by sie nauczy c takich zrzeczy przesciesz to kazt powinnien wiedziec je ja bym wiedzial o tym elektryku np bo muj brat studiuje to i czasem naprawia elektryke w domu wiec prezydentem mogl by byc spokojnie a nie tacy jak na filmiku tym nie obyci wogule zal

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałem i powiem szczerze, że się przeraziłem. Nie wiedziałem, że moi rówieśnicy mogą mieć aż tak małe pojęcie o podstawowych pojęciach związanych z samorządem terytorialnym. Sam nie jestem alfą i omegą, ale takie rzeczy o jakie pytano w materiale powinien wiedzieć każdy wykształcony człowiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.