Facebook Google+ Twitter

Wybory samorządowe: plakaty w miejscach nielegalnych

Warszawa przed wyborami samorządowymi wygląda niezbyt dobrze. Straszą oklejone plakatami: latarnie, drzewa, słupy, skrzynki energetyczne. Kandydaci na radnych spoglądają na warszawiaków z miejsc do tego nie przeznaczonych.

zdjęcie ilustrowane / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Brudasy_z_Polkomtela_w_Lodzi.jpg&filetimestamp=20080711092712Umieszczanie plakatów w miejscach do tego przeznaczonych wiąże się z wydatkami, więc niektóre sztaby idą na łatwiznę i prowadzą nielegalną kampanię wyborczą.

Zarząd Oczyszczenia Miasta informuje, że za wszelkie plakaty i banery w miejscach do tego nie przeznaczonych przewiduje się grzywnę i nawet karę ograniczenia wolności. Informację o miejscach nieodpowiednich do tego celu znajdziemy na stronie Zarządu. Zgodnie z zapisami ordynacji wyborczej nie wolno umieszczać plakatów na: latarniach ulicznych, wiaduktach, słupach, skrzynkach energetycznych, przejściach podziemnych, murach, drzewach i ogrodzeniach.

Po zakończeniu kampanii wyborczej komitety mają 30 dni od dnia wyborów na sprzątanie rozwieszonych ogłoszeń. Jeśli tego nie zrobią, to usunięciem plakatów zajmie się służba oczyszczania miasta, a komitety zostaną obciążone kosztami tych prac.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Robertwasewski
  • Robertwasewski
  • 17.11.2010 16:20

juz nawet w autobusie sie spotkalem z nalepiona naklejka na szybe agitujaca kandydata PO. Przeciez jest to jawne uszkadzanie srodkow komunikacji miejskiej. Ech ale miasto najwazniejsze...
Swoja drgoa w tych wszystkich obietnicach wyborczych najbardziej odpowiadaja mi te pani Danuty Bodzek. Kobieta ma pomysl jak uporac sie z problemami komunikacji miejskiej. Widzi, ze powinno sie zsynchronizowac wszystko i dodatkowo uwaza iz w Warszawie brakuje lekkiej koleji miejskiej. Duzo o swoich pomyslach pisze na blogu-http://danutabodzek.blog.onet.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.