Facebook Google+ Twitter

Wybory senatora w Rybniku są bardziej sygnałem dla prezesa PiS niż dla innych partii

Przewrotność zdarzeń wyborczych w Rybniku polega na tym, że są one nauczką dla PiS-u bardziej niż którejkolwiek innej partii.

 / Fot. Jarosław KrukJaskółka wiosny nie czyni, a według wszystkich formacji politycznych wynik dogrywki senackiej na Górnym Śląsku jest apokaliptyczną zapowiedzią upadku Donalda Tuska. Efekt rybnicki został wzmocniony przez spadek zaufania do lidera PO, którego poziom zrównał się z prowadzącym zawsze w tym rankingu nieufności Jarosławem Kaczyńskim.

Po Platformie zaczęli "jechać" nawet koalicjanci. Kiedy jednak było inaczej? Ludowcy zawsze potrafili uciekać w porę z tonącego okrętu.

Rząd będzie zbierał gorzkie i zasłużone żniwo nieporadności wolno i długo, ale proces politycznego konania premiera jest procesem zewnętrznym w stosunku do Rybnika. Toczy się równolegle.

Wybór Rybniczan jest bardziej sygnałem dla Jarosława Kaczyńskiego. Zrównoważony i dojrzały pod każdym względem, również ludzkim i osobowym polityk, jakim jest Piecha wygrywa. Jeśli cała partia będzie miała jego oblicze, to przywrócona zostanie naturalna kolej rzeczy – zwycięży opozycja.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Proszę nie obrażać "koalicjanta jako KOALICJANTA. PSL nigdy nie był koalicjantem-to sprzedajna,obrotowa partyjka,nastawiona na zysk tylko dla swoich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba przyznac, że naszym politykom nie brakuje ani wysokiej samooceny ani kreatywności.
Martwi mnie jednak, że my jako wyborcy, dajemy się na takie słodziki łapac. A dajemy się łapac, bo nie ma JEDNEJ silnej, klarownej lewicy, jaka była za Kwaśniewskiego i Cimoszewicza, brakuje rozsądnej JEDNEJ prawicy i JEDNEJ partii centrum. Polityczny misza-masz funduje nam psychotyczne POPISY polityków, dzięki którym swoją szansę upatrują wyrastające jak grzyby po deszczu partie i partyjeczki dojące kasę z budżetu, za które oczywiście płacą obywatele tego żałosnego kraju (ci co nie chcą płacic, siedzą za granicą i raczej już nie wrócą)

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Nie mam złudzeń co do wielu polityków PO. Ale nie chciałabym, by ich miejsce zajęli ludzie pokroju pana Piechy, który na potęgę dokonywał aborcji, dopóki było to legalne i dobrze płatne (przypomnę: wystarczyło oświadczenie kobiety o ciężkich warunkach życiowych), a cudownego nawrócenia dostąpił dziwnym trafem w okresie, gdy zaostrzono ustawodawstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
"Niebawem nastąpi wysyp posłów i senatorów z PO i PSL, którym postawione będą zarzuty korupcyjne"
"Liczę na wymiar sprawiedliwości, który nie będzie bał się ruszyć przyjaciół Tuska."

Czy wymiar sprawiedliwości ma tę samą wiedzę, którą Pan się tutaj "okazuje"?... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Liczę na wymiar sprawiedliwości, który nie będzie bał się ruszyć przyjaciół Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka

Nie od rzeczy by było, gdyby tym razem przemknęło Panu przez myśł, że wizja zmiany układu sił w Parlamencie za sprawą wyborów uzupełniających jest mniej realna, niż owe "ponad 2 mln nieważnych głosów"...:) [kasuj]

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Arkadiusz Gębka

Pamiętam, lecz nawet przez myśl mi nie przeszło, że będzie ponad 2 mln nieważnych głosów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jerzy Konopka
"Niebawem nastąpi wysyp posłów i senatorów z PO i PSL, którym postawione będą zarzuty korupcyjne. Oczywiście stracą mandaty. Po wyborach uzupełniających ich miejsce zajmą posłowie z PIS. Partia Tuska skurczy się do kilkudziesięciu parlamentarzystów. Prawo i Sprawiedliwość rośne w silę i nikt nie jest w stanie zatrzymać tej pozytywnej tendencji."

Czy pamięta Pan swoje proroctwa sprzed ostatnich, nie przedterminowych i nie uzupełniających Wyborów do Sejmu i Senatu?
Jaki miał być wynik i kto i kiedy miał zostać "pociągnięty do odpowiedzialności"?... :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niebawem nastąpi wysyp posłów i senatorów z PO i PSL, którym postawione będą zarzuty korupcyjne. Oczywiście stracą mandaty. Po wyborach uzupełniających ich miejsce zajmą posłowie z PIS. Partia Tuska skurczy się do kilkudziesięciu parlamentarzystów. Prawo i Sprawiedliwość rośne w silę i nikt nie jest w stanie zatrzymać tej pozytywnej tendencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.04.2013 15:50

Szkoda, że bardzo dobre teksty Marka Chorążewicza nie lądują na migaczu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.