Facebook Google+ Twitter

Wybory w Elblągu. Gelert kontra Wilk. Wygra menadżer czy polityk?

Po udanym referendum kwietniowym, nadchodzi druga tura wyborów w Elblągu. Mieszkańcy przyjdą do urn w niedzielę, 7 lipca aby oddać swój głos na jednego z dwóch kandydatów na prezydenta miasta. Czy postawią na polityka czy na menedżera?

 / Fot. Wikimedia CommonsElblążanie stoją przed rzadką okazją osiągnięcia wymarzonego celu: w niedzielę, 7 lipca, wybrać takiego prezydenta miasta, o jakim będą potem pisać kroniki, że urzekał swoją wiedzą, talentem, doświadczeniem i umiejętnością budowania pięknego grodu dawnych Prusów, na miarę współczesności.

W krótkim czasie po objęciu stanowiska w ratuszu, weźmie się skutecznie za walkę z ogromnym bezrobociem, naprawi straszliwie rozkopane drogi w mieście, uładzi i upiększy jego wygląd, zachęci do przyjazdu setek tysięcy turystów i wyciągnie miasto z zapadliny wielkich długów.

Za kilka dni druga tura przedterminowych wyborów prezydenta. W blokach startowych stoi dwójka dzielnych polityków, którzy mają równe szanse zwycięstwa: przedstawicielka PO Elżbieta Gelert, kierująca z powodzeniem Szpitalem Wojewódzkim w Elblągu i działacz PiS, prezes upadającej Spółdzielni Niewidomych ELSIN, Jerzy Wilk. Przy tej okazji odwiedzają Elbląg przedstawiciele central partyjnych w Warszawie. Ostatnio gościł wiceszef Platformy, Grzegorz Schetyna, aby promować zalety kandydatki Elżbiety Gelert. Jutro zapowiada się z wizytą prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Elbląg (prus. Elbings) – jedno z najstarszych miast w Polsce (założone w 1237, prawa miejskie zdobyło 1246) – już przeszedł w najnowszej historii kraju nad Wisłą, na karty gmin miejskich o nowoczesnej demokracji, demonstrując Polakom przykład pierwszego w dziejach zwycięstwa referendum społecznego. Stało się to w kwietniu 2013 roku. Wyborcy odwołali w trybie demokratycznym przy urnach - prezydenta miasta i Radę Miejską, w czerwcu wybrali nową radę, a za kilka dni wybiorą nowego prezydenta miasta.

Spośród dwojga zacnych kandydatów na prezydenta - Elżbiety Gelert i Jerzego Wilka, którzy zmierzą się ponownie przy urnach, jeden szczególnie lansowany jest przez PiS, jako znawca zagadnień finansowych i gospodarczych, doświadczony w ponad 23-letnim kierowaniu Elbląską Spółdzielnią Niewidomych ELSIN. Szkopuł w tym, że Spółdzielnię ELSIN doprowadził do stanu upadłości - podaje krs-online.com.pl]/a]. Jeśli nic się nie zmieni, nie spadnie z wysokich niebios jakiś cud, czy choćby z PFRON pomoc finansowa – ELSIN może nie doczekać swoich 60-ych urodzin, przypadających na wrzesień 2013 roku.

A jeżeli dojdzie do wygaszenia produkcji, trudno wyobrazić sobie los 120 osób zatrudnionych w spółdzielni, zwłaszcza z grupy niewidomych, którzy nie tylko stracą możliwości zarobkowania na życie, ale też rehabilitacji przez pracę i bieżącego kontaktu z drugim człowiekiem. Pozostaną wówczas zamknięci w czterech ścianach swoich mieszkań, bez możliwości znalezienia innego zakładu, który chciałby ich przyjąć do pracy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Przepraszam wycofuje wcześniejsze słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy to nie jest przypadkiem łamanie ciszy wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Szychlińska od rana w amoku .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki jest PiS naprawdę ?
Obserwując kampanię najpierw referendalną opłaconą przez pana Wilka .Potem wybory prezydenta miasta wyłania się nieciekawy obraz . Jeden chodzi pijany po Elblągu ,drugi klnie jak przysłowiowy szewc .
Wyobrażam sobie gdyby to tyczyło każdego innego z innej partii .
Media prawicowe miałyby używanie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Jaworski , prominentny działacz PiS ZA ZASŁUGI rządził Stocznią Gdańską .
Też doprowadził do bankructwa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tam gdzie za zasługi dostaje się stołki jak pan Wilk i doprowadza spółkę na skraj upadłości miastu nic dobrego nie zwiastuje .Podzieli losy Radomia .
Z doniesień medialnych wynika ,że pan Wilk był inicjatorem obalenia poprzednich władz .
W wyborach samorządowych górę wzięła polityka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kto wygra?co to za pytanie,wygra ten kto będzie liczył.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Stanisławie, nie nadawałabym aż takiego znaczenia chwili, która nas czeka 7 lipca, jak Pan w zdaniu: "Elblążanie stoją przed rzadką okazją osiągnięcia wymarzonego celu (...)". Ale może źle odczytuję intencje, bo w zdaniu tkwi ironia?
W końcu elblążanie wybierają prezydenta tylko na rok, a ekonomia i tak wiąże ręce każdemu, niezależnie od jego opcji politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.