Facebook Google+ Twitter

Wybory w Iranie nie spowodują przełomu w polityce nuklearnej Teheranu

Wyborcza porażka siostry irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada jest bardziej komentowana niż całe wybory w Iranie, których wynik niewiele zmieni.

Informacja o porażce siostry prezydenta została podana przez serwis Associated Press, który powołał się na irańską agencję informacyjną Mehr. Parvin Ahmadineżad kandydowała w rodzinnym mieście prezydenta - Garmsare.

Przeciwnicy prezydenta wspierani przez irańskiego przywódcę religijnego ajatollaha Ali Chameneiego, według nieoficjalnych wyników, wygrali także w wielu innych okręgach wyborczych. Reuters dodał, że z powodu prymitywnych metod liczenia, ostateczne wyniki wyborów będą znane dopiero za kilka dni. Przewidywana frekwencja to 67 proc.

Mimo zwycięstwa przeciwników obecnego obozu władzy, wyniki wyborów będą miały minimalny wpływ na zmianę polityki Iranu, czy też jego program nuklearnego.

Human Rights Watch - organizacja zajmująca się prawami człowieka i obserwująca wybory w Iranie - uważa, że wybory nie były demokratyczne. Wielu kandydatów zostało niedopuszczonych do udziału w nich, a przywódcy tzw. demokratycznej opozycji "odsiadują" wyroki więzienia. HRW zwraca uwagę także na zbyt krótki okres kampanii wyborczej, trwającej zaledwie tydzień.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.