Facebook Google+ Twitter

Wybory w Olsztynie: Do południa frekwencja identyczna jak w pierwszej turze

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-03-01 14:24

W drugiej turze przedterminowych wyborów prezydenta Olsztyna do południa zagłosowało 8,44 proc. uprawionych do głosowania - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza.

Wynik ten jest niemal identyczny z frekwencją odnotowaną o tej porze przed dwoma tygodniami, w pierwszej turze wyborów. Wówczas do południa zagłosowało 8,45 proc. uprawnionych do głosowania.

Przedterminowe wybory na prezydenta Olsztyna odbywają się po tym, jak w listopadzie mieszkańcy odwołali w referendum oskarżonego o gwałt i molestowanie urzędniczek Czesława Małkowskiego.

W pierwszej turze wyborów startowało sześcioro kandydatów, ale ponieważ żaden nie uzyskał poparcia ponad połowy głosujących, doszło do drugiej tury. Rywalizują w niej Piotr Grzymowicz, popierany przez PSL oraz Krzysztof Krukowski z PO.

Wyniki niedzielnych wyborów mają być znane przed północą.

Wybrany w niedzielę prezydent zacznie kierować ratuszem po opublikowaniu wyników wyborów w dzienniku wojewody i rozplakatowaniu ich w mieście oraz po złożeniu przysięgi przed radnymi. Specjalną sesję, na której ma się to stać, zaplanowano na 9 marca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.