Facebook Google+ Twitter

Wybory w Polsce do Parlamentu Europejskiego a Ukraina

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-20 15:20

W kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego działo się dużo, oj dużo. W czołówce najbardziej medialnych i aktywnych kandydatów znaleźli się Paweł Piskorski.


W kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego działo się dużo, oj dużo. W czołówce najbardziej medialnych i aktywnych kandydatów znaleźli się Paweł Piskorski.
Obydwaj są liderami list w swoich okręgach na poz. 1 listy nr 5 Europa Plus TWÓ RUCH.
Obydwaj kandydaci aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z wyborcami na dużych i atrakcyjnych konwentach wyborczych oraz przejawiali na co dzień aktywność na spotkaniach branżowych i konferencjach, a także na ulicach w czasie zbieranie podpisów i nie tylko.
Ryszard Kalisz był referentem na Międzynarodowej Konferencji na temat: Mieszkalnictwo w Polsce i w Unii Europejskiej w Uczelni Łazarskiego, współorganizując jubileusz 30-lecia współpracy polsko-niemieckiej prawników.
Obydwaj politycy zostali też w czasie kampanii wyróżnieni za wybitne zasługi położone dla współpracy międzynarodowej i przyjaźni między naszymi narodami, dla upowszechniania europejskich standardów ochrony praw obywatelskich i humanistycznych wartości przez propagowanie inicjatyw na rzecz obywateli, rozwoju miast i ekologii.

Ciekawa debata odbyła się w siedzibie Stronnictwa Demokratycznego z udziałem Aleksandra Kwaśniewskiego i Andrzeja Olechowskiego.
Politycy przedstawiając dylematy Unii Europejskiej podkreśli, że drzwi do Europy powinny być otwarte, choć nie wolno bagatelizować trudności
Wspólny rynek towarów jest zrealizowany i towary krążą swobodnie po Europie, ale usługi juź nie. Zwłaszcza wspólny rynek usług cyfrowych wymaga dużej wyobraźni. Powstało w Europie 40 mln nowych miejsc pracy, podczas gdy w USA 9 mln.
Prof. Genowefa Grabowska scharakteryzowała nowe uprawnienia, które Traktat Lizboński przyznał Parlamentowi Europejskiemu.
Na szczęście w Europie i w Parlamencie Europejskim dominują euro entuzjaści.

Nadal jedna nacjonalizmy są groźne. .
Wanda Nowicka Wicemarszałkini Sejmu podkreśliła, ze w niektórych krajach kontestuje się wartości równościowe i Polska niestety do nich należy. .Możemy korzystać w UE z usług medycznych, ale rząd polski nie chce tej dyrektywy wprowadzić.
Problemem jest brak pracy dla młodych ludzi Zaczynają się procesy i wypowiedzi aby ograniczyć dostęp imigracji do UE.
Brak postrzegania szansy dla UE w związku z procesami demograficznymi. Poruszyła tez projekt dyrektywy dot. reprezentacji kobiet w spółkach.
Janusz Palikot poparł stanowisko Andrzeja Olechowskiego dotyczące wykorzystania europejską szansę. Popiera Andrzeja Olechowskiego, że potrzebne są nowe mechanizmy integracji np. wspólne obligacje, wspólne finansowanie długu publicznego. Istnieje taż potrzeba armii europejskiej, połączonych linii lotniczych, oszczędności ekonomicznych, które przełożą się na nową politykę społeczną i świadczenia społeczne, edukacyjne Możemy pokazać konkretne korzyści i liczby z integracji europejskiej.
Musimy pokazywać korzyści ekonomiczne z integracji europejskiej.
Pracę dla młodych zapewnimy przez uprzemysłowienie.
ZGODZONO SIĘ, Że EUROPEJSKA EDUKACJA TO PRZYSZŁOŚĆ EUROPY - to NOWA TOŹSAMOŚĆ EUROPEJSKA .
Edukacja ma również wpływ na zatrudnienie.
Innym ważnym wydarzeniem w kampanii 2014 był Kongres Kobiet
Pod przewodnictwem Danuty Hubner odbywały się obrady na temat solidarności kobiet. 10 lat w Unii Europejskiej to możliwość wolnego poruszania się, co jest najbardziej doceniane.
Negatywne odczucia związane są natomiast z bezrobociem.
Wobec kryzysu na wschodzie widzimy ze pokój w Europie nie jest dany raz na zawsze. Integracja europejska jest gwarantem nie tylko poczucia bezpieczeństwa europejskiego ale także poczucia odpowiedzialni .

Czynnikiem decydującym była solidarność. Myśmy zbudowali drugą Polskę, ale mamy przykłady rzeczy które się nie udały, zbyt wiele ubóstwa choć liczba ta zmniejszyła się o połowę. Nasz wysiłek był wyjątkowy. Rozbieżność w poziomie życia nadal istnieje podkreślono w debacie.

Mieliśmy wieloletnie zamrożone potrzeby konsumpcyjne. Nadganialiśmy inwestując nadmiernie w konsumpcję. Teraz może będziemy budować inwestując w kulturę i wykształcenie.
Europa to także wartość emocjonalna, która sie wiąże z satysfakcją przynależności do określonego środowiska.
Pod wpływem zagrożeń Europa sie bardzo zmienia. Kryzys wyzwolił falę reform, które zmieniły architekturę europy. Aby nie miała miejsca Europa dwóch prędkości, musimy przygotować się jak najszybciej do strefy euro aby mieć dostęp do instrumentów i funduszy ratunkowych.
Za niedoróbkę procesu transformacji uznano m. in. : nierówności kobiet i mężczyzn. nierówności ekonomiczne, wykluczenia kulturowe i brak tolerancji (Magdalena Środa).
Także goście zagraniczni wnieśli wiele cennych ocen, zwłaszcza z perspektywy Ukrainy, wyrażając wdzięczność dla wszystkich Polek i Polaków za wielką pomoc. Pierwszym krajem który przyjął rannych była Polska. Ukraińskie są także kobiety siłą napędową rewolucyjnych wydarzeń jako woluntariuszki, dziennikarki, ratowniczki.
Ale stereotypy okazały się mocne nawet na Majdanie, gdzie próbowano odepchnąć kobiety z pierwszej linii. Kobiety zorganizowały otwarty uniwersytet Majdanu i kształcenia społeczeństwa obywatelskiego.
Na Ukrainie mamy otwarte okno możliwości okupione krwią i dziękujemy za wsparcie na drodze do wspólnej przyszłości europejskiej.
Zazdrościmy Polsce osiągnięć w dziedzinie integracji europejskiej. 7mln. Ukraińców opuściło nasz kraj. Na Ukrainie było niebezpiecznie sie urodzić i żyć. Mężczyźni bawią się w wojnę a kobiety i dzieci cierpią.
25 maja odbędą się wybory prezydenckie. Nie jest to tylko akt polityczny, ale poczucie odpowiedzialności.
Jesteśmy na granicy cywilizacji. mamy 36 mln. zdolnych ludzi. Powinniśmy wybrać naszą władzę za przykładem Polski.


ODCZUWAMY wyciągnięta do nas waszą bratnią rękę. To poparcie jest ważne, choć główne zadanie musimy wykonać sami.
Tym celem jest europejska Ukraina. i za to poparcie bardzo dziękujemy.
.
Europa naszych marzeń to ochrona praw naszych obywateli, oświata dla naszych dzieci, dobra opieka medycyna, zlikwidowanie barier dla kobiet na wsi. Chcemy, aby kobiety tak jak w krajach skandynawskich zajmowały 45 proc ważnych funkcji.
Europa to dostęp do wolności i do poczucia bezpieczeństwa. Dla Ukrainy jest to wyzwanie które może uchronić naszą tożsamość.
Chodzi o to, aby dla naszych dzieci zostawić nowatorską, czystą Europę.
Musimy pozostać w sercu europejskiej integracji. Trzeba iść na wybory i głosować na ludzi mądrych.
(Krystyna Krystyna Krzekotowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.