Facebook Google+ Twitter

Wybory w Rosji. Do trzech razy Putin?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-08-17 14:31

Prezydent Kazachstanu namawia Władmira Putina, aby w przyszłorocznych wyborach prezydenckich startował po raz trzeci. Nursułan Nazarbajew zwrócił się z prośbą do rosyjskiego narodu oraz władz, by umożliwiono Putinowi start - podaje agencja Newsru.com.

Prezydent Rosji Władimir Putin łowi ryby w rzece Jenisej, podczas wspólnej wyprawy na ryby z księciem Albertem II z Monako, 13 bm. (mr) / Fot. PAP/EPA/DMITRY ASTAKHOVNazarbajew stwierdził, że pozostawienie Putina u władzy to pomysł nie tylko jego, ale "wszystkich prezydentów państw środkowoazjatyckich oraz władz Chin". Nazarbajew (a wraz z nim władcy azjatyccy) jest zdania, że Putin nie powinien teraz zostawiać państwa i narodu, który wierzy, że życie w Rosji będzie jeszcze lepsze niż obecnie.

Dyrektor Instytutu Państw WNP Władimir Żarichin skomentował, że Nazarbajew chce zabezpieczyć swoją polityczną przyszłość, gdyż w wypadku trzeciej elekcji Putina, oczy Zachodu skierowane byłyby na Rosję, a nie np. na Kazachstan, którego głowa państwa po raz trzeci zasiada na fotelu prezydenta.

– Nieważne, co powiedzą za oceanem czy w Europie. Ja już to słyszę 15 lat. Prezydent powinien robić to, co potrzebne jego państwu, a ważne jest tylko to, jak twoją pracę ocenia naród – powiedział Nazarbajew rosyjskiemu kanałowi Wiesti.

Współpraca Kazachstanu z Rosją układa się znakomicie. Kazachstan, zwany "środkowoazjatyckim tygrysem", ma bardzo duże zasoby ropy naftowej i gazu. Podczas majowego spotkania Putina z Nazarbajewem w Astanie, dożywotni władca zapewnił, że kazachskie surowce popłyną do Europy wyłącznie przez teren Federacji Rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a myślisz, że wzorem swojego poprzednika wyznaczył już nastepce?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie sądzę, by Putin kandydował po raz trzeci. Wygląda na to, że on sam nie jest wszechmocny, a raczej oplątany całą siecią zobowiązań i uwarunkowań środowiskowych, z którymi musi się liczyć. W związku z tym nie ma raczej szans na wybicie się na zupełną niezależność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Ciekawy tekst informacyjny. Bez zbędnych emocji i komentarzy. Liczę na więcej artykułów związanych ze wschodnią tematyka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.