Facebook Google+ Twitter

Wybory w USA: Obama zmierzy się McCainem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-04 07:52

Barack Obama będzie kandydatem w wyborach prezydenckich. Zdobył większość delegatów na konwencję Partii Demokratycznej i w listopadzie zmierzy się z republikańskim senatorem Johnem McCainem.


Swój sukces Barck Obama świętował w Minnesocie, gdzie za 3 miesiące, podczas konwencji Partii Republikańskiej, jego rywal John McCain formalnie odbierze nominacje prezydencką. Na wiec czarnoskórego senatora, do hali sportowej w St. Paul, przyszło 17 tysięcy osób. 15 tysięcy osób oglądało przemówienie Obamy na zewnątrz na wielkich telebimach.

Choć Hillary Clinton nie uznała jeszcze zwycięstwa Obamy, czarnoskóry senator nie szczędził jej komplementów. Skrytykował natomiast Johna McCaina za to, że chce kontynuować bledną politykę George'a Busha. - John McCain dużo ostatnio mówi o swoich podróżach do Iraku. Może gdyby odwiedził kilka miast i miasteczek dotkniętych kryzysem gospodarczym w naszym kraju to zrozumiałby jakiej zmiany potrzebują Amerykanie - argumentował czarnoskóry senator.

Choć Barack Obama zdobył podczas prawyborów większość delegatów, nie ma jeszcze formalnej nominacji swojej partii. Zostanie mu przyznana pod koniec sierpnia podczas konwencji Demokratów w Kolorado.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.