Facebook Google+ Twitter

Wybory w Warszawie: kandydaci zaczynają ofensywę

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-11-12 12:27

Na dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi kandydaci na prezydenta Warszawy rozpoczynają coraz mocniejszą ofensywę. Wojciech Olejniczak nie próżnuje nawet podczas Święta Niepodległości. Wczoraj zorganizował konferencję obok kościoła św. Anny, podczas której ramię w ramię z byłą gwiazdą komisji hazardowej Bartoszem Arłukowiczem stwierdził, że jest tutaj, żeby zademonstrować i powiedzieć "nie" wobec ruchów faszystowskich i narodowościowych, które jego zdaniem głównie doprowadzają do konfliktów.

Olejniczak dodał, że uczestnicząc w demonstracji, chce pokazać, jak należy uczyć dzieci i wychowywać młodzież, pokazując przykład, jak obchodzić święto 11 listopada. Zaś w imieniu mało widocznego w kampanii kandydata PiS na prezydenta Warszawy zaczął występować szef klubu tej partii i zapowiedział, że jeśli wygrają wybory samorządowe, utworzą w stolicy Warszawski Park Technologiczny, by dać szansę naukowcom, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą.

- Warszawski Park Technologiczny to połączenie biznesu z nauką. To danie szansy wszystkim tym naukowcom, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą, chcą wprowadzić w życie swoje patenty, swoje pomysły - tłumaczył Mariusz Błaszczak, który był jeszcze kilka miesięcy temu typowany na kandydata na prezydenta Warszawy z ramienia PiS. Dziś niektórzy politycy tej partii żałują, że nie został nim zamiast szefem klubu. Zaś Czesław Bielecki podczas swojej kampanii jak do tej pory nie został zauważony i jeśli chodzi o wizję rozwoju Warszawy, to przedstawił tylko dotyczącą jednej dzielnicy, a mianowicie Ursynowa. I tam zapowiedział zbudowanie publicznego Szpitala Południowego, usprawnienie komunikacji miejskiej na Ursynowie oraz utrzymanie targowiska Giełda na Dołku. Jego zdaniem w związku z pierwszą sprawą należy przede wszystkim uregulować kwestię roszczeń do gruntów przy Centrum Onkologii, na których jest planowana budowa szpitala lub znaleźć inną lokalizację w tej części Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz zaś oprócz otwierania nowych inwestycji w Warszawie, jak na przykład Centrum Nauki "Kopernik", zajęła się składaniem propozycji dotyczących szybkiego przybliżenia Warszawy do Wisły. Aby prezentować swoje propozycje dla Warszawy, dostała duże wsparcie od partii. Sztab prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz chce się zmieścić w kwocie 530 tys. zł. Bo partia przeznaczyła ok. 36 mln zł na tegoroczną kampanię samorządową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.