Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5374 miejsce

"Wybrałam trudniejszą, ale swoją drogę" - wywiad z Agatą Nizińską

Dorastała w artystycznej rodzinie. Znana jako aktorka i wokalistka, wkrótce zadebiutuje jako prowadząca cyklu o wydarzeniach kulturalnych w "Pytaniu na śniadanie". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Agata Nizińska.

Aktorka i wokalistka Agata Nizińska gościła w redakcji W24 / Fot. W24Od dzieciństwa miała do czynienia z muzyką i teatrem, a w jej domu zawsze panowała bardzo artystyczna atmosfera. Ona mimo że od najmłodszych lat śpiewała, a w liceum zaczęła występować w kabarecie, bardzo długo zwlekała z podjęciem decyzji o swojej przyszłości. "Bycie artystą to ogromna odpowiedzialność i trzeba przede wszystkim wiedzieć, co chce się przekazać innym" - podkreśla Agata Nizińska. Ze względu na różne wątpliwości, które nią targały, postanowiła studiować prawo europejskie, jednak z czasem tej sztuki było w jej życiu coraz więcej. Postanowiła podjąć wyzwanie, zdała do szkoły teatralnej i na dobre rozpoczęła swoją artystyczną przygodę.

Mimo że ma na swoim koncie kilka ról teatralnych - m.in. w spektaklu "Królowa piękności z Leenane" w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza, to przede wszystkim można ją oglądać na małym ekranie. Największą popularność zyskała rolą zwariowanej Włoszki w serialu "Wszystko przed nami". "Ludzie często utożsamiają mnie z tą postacią i traktują mnie jak miłą, ładną dziewczynę, a ja taką nigdy nie byłam" - śmieje się Agata Nizińska. Aktorka wkrótce zagra również jedną z głównych ról w filmie Konrada Niewolskiego - "Job 2".

Gościem W24 w ramach cyklu Oprócz tego, cały czas realizuje się muzycznie. "Od dawna mam określony swój styl, ale lubię też eksperymentować - ostatnio odkryłam muzykę klubową, bardzo spodobały mi się też koncerty z orkiestrą symfoniczną" - przyznaje Agata Nizińska. Jakiś czas temu nagrała z zespołem Bloom utwór "I won’t cry", który uplasował się wysoko na Liście Przebojów Trójki. Teraz przede wszystkim koncertuje z projektem "Madame Pik" i pracuje nad debiutanckim krążkiem.

Już niebawem zadebiutuje w "Pytaniu na śniadanie" jako prowadząca autorskiego cyklu o wydarzeniach kulturalnych i artystycznym świecie. "Nie mam wykształcenia dziennikarskiego, jestem aktorką i bardziej będę się wcielać w rolę dziennikarki" - wyjaśnia Agata Nizińska. Artystka podkreśla, że ma do spełnienia swoją misję i chciałaby, żeby jej cykl był zaprzeczeniem miałkości i bylejakości, których sporo jest obecnie w mediach. "Będę pokazywać ciekawe wydarzenia, zdolnych artystów i wartościowe projekty" - przyznaje Agata Nizińska. "Chciałabym widzom uzmysłowić, że jeśli coś jest bardziej wysublimowane, to nie znaczy, że jest trudniejsze w odbiorze i nieprzyjemne" - dodaje.

Obejrzyj cały wywiad z Agatą Nizińską:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.