Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25739 miejsce

Wybrałam życie! Mama niewidomego chłopca podbija internet

Zwykle hitami internetu stają się filmiki z różnych wpadek i zabawnych sytuacji, humorystyczne komentarze, memy internetowe. Tysięczną oglądalność osiągają teledyski czy trailery nowych filmów. Ale mama chłopca ze zdeformowaną twarzą...?

Obraz pochodzi z filmiku opublikowanego na YouTube.com (http://www.youtube.com/watch?v=oWCbkyR0cy0) / Fot. YouTube.comMłodziutka blondynka ze łzami w oczach i rozbrajającym uśmiechem na ustach siada przed kamerką internetową. Trzyma na kolanach dziecko, któro wtula w jej włosy swoją twarzyczkę. Po chwili w kadrze pojawia się zwykła kartka papieru, z wypisanym na niej tekstem: „Kiedy miałam 15 lat, poznałam Chrisa i zakochałam się”. Tak zaczyna się opowieść Lacey Buchnan, 2-letniej dziewczyny z Woodbury w stanie Tennesse, której wirtualnie przekazywany z rąk do rąk film porusza serca internautów z całego świata.

Christian, syn Lacey, urodził się 18 lutego 2011 roku. Etap ciąży był dla młodego małżeństwa, Lacey i Chris’a, bardzo trudnym doświadczeniem. Choć lekarze wiedzieli, że z dzieckiem dzieje się coś złego, do samego rozwiązania nie było wiadomo, czy Christian urodzi się niepełnosprawny umysłowo i czy w ogóle przeżyje. Choć chłopiec urodził się żywy, jego stan był gorszy, niż można było wcześniej przypuszczać. Poważne zniekształcenie twarzy - obustronnym rozszczepem podniebienia i wargi – i niewykształcone gałki oczne spowodowały, że chłopiec nie mógł ani na chwilę zamknąć ust i był kompletnie niewidomy. Jest jedną z 50 osób na świecie, którą dotknęła tego typu przypadłość.

Cztery dni po urodzeniu dziecko poddano operacji, której celem była rekonstrukcja podniebienia i ust. Choć dzięki niej Christian wygląda o niebo lepiej niż przed operacją, zniekształcona twarzyczka nadal budzi wśród przechodniów niezdrową sensacę. Mimo wielu akcji społecznych, które walczą z takim zachowaniem - jak chociażby obchodzony 5 maja Światowy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych - wytykanie palcami, niestosowne komentarze i szeptanie za plecami stało się także udziałem Lacey i jej dziecka. „Jedna dziewczyna powiedziała, że byłam okropną osobą, że nie usunęłam Christiana przed urodzeniem. Byłam nieszczęśliwa”. Jednak syn zaczął rosnąć, bawić się i śmiać jak każde inne dziecko. Gdy ludzie go obserwowali, Christian chichotał, co sprawiało, że gapie zaczynali śmiać się razem z nim.

Tak ciężka niepełnosprawność, odkryta jeszcze w wieku prenatalnym, dała Lacey prawo do zażądania aborcji, z którego jednak nie skorzystała. Choć początkowo miała poczucie, że zawalił jej się świat, dziś z pełnym przekonaniem twierdzi, że podjęła słuszną decyzję. Krótki filmik, umieszczony początkowo na portalu YouTube.com, w którym opowiada swoją historię, stał się jej prośbą do wszystkich, którzy rozważają usunięcie ciąży: „Przemyślcie swoją decyzję, bez względu na okoliczności. Jestem tak szczęśliwa, że wybrałam życie!”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

halinka
  • halinka
  • 13.05.2012 18:25

to też jest wzruszająca historia z wczoraj
Seattle: klip dzieci chorych na raka hitem Youtube

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wzruszająca historia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.