Facebook Google+ Twitter

Wybrałem debatę. Monologi wodzowskie to nuda

Pierwsza debata za nami. Czekam na następne, by wybierać świadomie. Wolę poznać to, co oferują mi partie, a nie słuchać monologu w stylu Fidela Castro.

O rozmowie Jarosława Kaczyńskiego z dziennikarzami nie mogę nic napisać, bo nie oglądałem. Zrezygnowałem z tego całkowicie świadomie i to nie z powodu jakiejś niechęci, czy też faktu, że to polityk z innej opcji niż moja. Przyczyna jest dość prozaiczna: gdybym miał ochotę na solowe występy polityków, którzy nie uznają faktu, że istnieją inne poglądy, to oglądałbym telewizję na Kubie lub w Korei Płn.

Teraz kilka uwag o normalnej debacie między politykami, którzy chcieli powalczyć o elektorat prezentując swoje pomysły, a nie rozbudzając emocje o białej fladze itp.

Na początek o moim przedstawicielu Andrzeju Sośnierzu z PJN. Godzinkę po debacie już czytałem komentarze, że był wycofany itp. Pan Sośnierz w istocie nie reagował nerwowo i nie miał ze sobą gadżetów co staje się wielką zmorą tych dyskusji. Jednak pytałem ludzi, którzy nie są jeszcze zdeklarowani na kogo będą głosować jak oceniają debatę. I wszyscy stwierdzili, że jedno co im pozostało w głowach to jasny przekaz, że należy zlikwidować NFZ i powrócić do regionalnych ubezpieczalni. Andrzej Sośnierz to praktyk. Już 12 lat temu wprowadził na Śląsku karty chipowe, w których mieści się cała informacja o pacjencie. Warto to upowszechnić. I za ten jasny przekaz do wyborców panu Andrzejowi dziękuję.

Minister Ewa Kopacz przekonywała, że jest lepiej choć powszechne odczucie jest całkowicie inne. Mnie osobiście, nie przekazała żadnej informacji, na której mógłbym dłużej zatrzymać szare komórki. Wiem tylko, że planowana jest kontynuacja z małym liftingiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

levy
 • levy
 • 08.09.2011 15:16

Panie Dealer czy zjadł pan surową żabę i zaszkodziła ?
Szczerze się pana komentarzem ubawiłęm, pan wie kto wygra wybory, prawda !?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W tych wyborach debaty w ogóle się nie liczą. Ma znaczenie tylko, ilu wyborców pójdzie zagłosować za dążeniem prawdy o Smoleńsku i przeciw GMO, a ile chce żreć tę brudną PRopagandę rządową w tzw. prywatnych mediach (o niepolskim kapitale) i żywność modyfikowaną genetycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest przykład co rządzący mówią w debatach. Usta pełne frazesów i uogólnień. Jedynie autor stanął na wysokości zadania. Konkluzja godna rasowego polityka. Ale to tylko uwypukla miernotę polityczną naszego kraju. Artykuł 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
 • Waldemar Janeda
 • 04.09.2011 18:42

@ PE Szanowna Pani ! I tak właśnie wyglądaja kampanie w Polsce zakleić miasta plakatami zero dyskusji między konkurentami, a w przypadku PiS-u gra na emocjach. Prawie 30% ludzi pójdzie na wybory natomiast nie wie na kogo głosować twierdzi Pani, że metoda prezesa trafi do niezdecydowanych? Śmiem wątpić w skuteczność tej strategii. Czy red. Gawryluk na słowa prezesa np. o podatkach przedstawiła swój pomysł na podatki? Nie i to jest powód dla którego ten występ uważam za wymierzenie policzka wyborcom. To ja finansuję wszystkie partie w Polsce jak i Pani więc oczekuję minimum poszanowania. prezes nie może być jak rozkapryszone, obrażone dziecko w piaskownicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pe.
 • Pe.
 • 04.09.2011 13:17

Kampania jest po to, by konfrontować się z konkurentami? Znowu odsyłam Pana do merytorycznego źródła, w tym wypadku słownika.. kampania polega na tym, by przez ogół środków masowego przekazu oraz przez wiece i spotkania z elektoratem przekonać wyborców do głosowania na daną opcję. W tej definicji nie mieści się udział w jałowej debacie. Przepraszam Pana bardzo, ale gdybym była na miejscu Pana Kaczynskiego to zrobiłabym tak samo. Postąpił mądrze, wykazał się roztropnoscią i pokazał, ze potrafi myśleć. Tylko proszę Pana trzeba mieć trochę szarych komórek, żeby z takich rzeczy wyciągać większe wnioski niż dziennikarze GW..
Według Pana Kaczynski nie stara sie o poszerzenie elktoratu, bo nie wziął udziału w debacie.. ciekawy wniosek. Na miano dziennikarza GW. Tak samo jak twierdzenie, że Kaczyński wygłosił monolog.. a kiedy zwracam Panu uwagę, że była to dyskusja z dziennikarzami, to Pan atakuje mnie, że takie jest ich zadanie.. więc jak, wodzowski monolog czy jednak dyskusja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Waldemar Janeda
 • Waldemar Janeda
 • 04.09.2011 10:58

@ PE Wybaczy Pan, ale w kampanii wyborczej solowy występ z dziennikarzami to żart z wyborców. Przecież kampania polega na tym, by konfrontować swe poglądy z konkurentami, a dziennikarz jest po to, by przerywać, drążyć i dociekać. Jeżeli to jedyny zarzut jaki można postawić to słabo to wygląda, a to, że kolejna dziennikarka dołączyła do grona przeciwników PiS-u oznacza tylko tyle, że ostanie się Tomasz Sakiewicz i tak wracamy do mojego starszego tekstu w którym postawiłem tezę, że PiS nie chce teraz wygrać wyborów, bo nie stara się o poszerzenie elektoratu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pe.
 • Pe.
 • 04.09.2011 09:46

Przecież ta osoba wskazała Panu źródłó, do którego miał Pan zajrzeć.. Jadwigę Kowalską..
Za to ja mogę Panu pomóc w wyszukiwaniu błędów: po pierwsze wystąpienie Kaczyńskiego nazywa Pan monologiem. Szkoda, że rozmawiał z dwójką dziennikarzy, a Pani Gawryluk cały czas wchodziła mu w słowo.
Jest jeszcze wiele innych merytorycznych.. ale, jak sam Pan zaznaczył nie chce Pan być zawodowym dziennikarzem więc inwestycja nieopłacalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ J Jak zrozumiałem przesłanie tego tekstu nie budzi Pana sprzeciwu ? Ma Pan jednak zastrzeżenia do stylu. Przyjmuję krytykę z pokorą i zaznaczam, że nie aspiruję do miana profesjonalnego dziennikarza, a jeśli chce mi pan pomóc proszę o takie opisanie tej problematyki, bym wiedział do jakiego poziomu mam równać. Uczciwie Pan postąpi, gdy słusznie wyrazi Pan krytykę ( 50 % zadania ) i wskaże jak to się robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pe.
 • Pe.
 • 03.09.2011 21:08

Popieram Pana z dołu. Niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń
J.
 • J.
 • 03.09.2011 20:19

Monologi wodzowskie to nuda. Ten artykuł również, sorry... :)
Forma wyrażania myśli typowa dla pełnego stoliczka w podrzędnym barze...:)
Nie twierdze, ze Autor nie ma racji! Jednak to trzeba "NAPISAĆ"!!!

Proponuję korepetycje u Jadwigi Kowalczyk... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.