Facebook Google+ Twitter

Wybrałeś mniejsze zło?

Wybieramy mniejsze zło - jednym tchem odpowiadała spora część społeczeństwa 4 lipca. Dziś, widząc opadającą kurtynę i powrót do dawnego języka rozwścieczonych przegraną działaczy PiS-u zastanawiamy się, o co tak naprawdę chodzi.

Janusz Palikot, 16 maja 2008. / Fot. Peterson, http://commons.wikimedia.org/wiki/User:Cezary_pJuż w kilka godzin po wyborach, wręcz minut po zakończeniu kampanii prezydenckiej, wróciła dawna retoryka - sprzed wyborów, sprzed tragedii smoleńskiej, a także sprzed ery wielkich zmian - która dotknęła nie tylko Jarosława Kaczyńskiego, ale także Janusza Palikota. Wszystkie te zmiany były oczywiście nastawione na skupienie uwagi, w myśl powiedzenia sław "nie ważne co o mnie mówią, byle mówili". Tuż po druzgocącej przegranej w wyborach, które były ostatnią szansą na utrzymanie wpływu w wysokiej polityce członków Prawa i Sprawiedliwości - wyciągnięto wszystkie dłonie na pokład, zarzucono wszelkie zmiany i wrócono do tak dobrze znanego nam ostrego słownika.

By nie skupiać uwagi jedynie na stronie przegranej, popatrzmy też na wybryki lubuskiego posła Janusza Palikota. Nie szczędzi on słów i środków, by zostać zauważonym przez media. Nie tylko zresztą przez media, ale i przez konkurentów, a nawet partyjnych kolegów. Możliwe, że rząd lub cała Platforma ogłosiła powrót do taktyki przykrywania właściwych problemów? Może. Skoro nie chce się poruszać tematów trudnych: jak sprawa krzyża przed pałacem, jak sprawa komisji śledczych czy realizowania śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - lepiej wysłać sejmowego stańczyka. Dziś przeciw niemu wpłynął pozew dotyczący sugestii, które znalazły się na jego blogu, iż jedna z ofiar tragedii żyje i ma się dobrze. Wpis "Gosiewski żyje" zaczyna się od słów: "Widziano go na peronie we Włoszczowej".

Język polskiej polityki tylko na chwilę, kiedy trwała zaduma po tragedii, ucichł, spowszedniał i złagodniał. Jak widać, wystarczy, by wyborcy utarli komuś wyborczego nosa - by rozzłoszczony przegrany obraził się na wszystkich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.