Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11032 miejsce

"Wybrane zagadnienia z komunikowania społecznego". Recenzja książki

"Wybrane zagadnienia z komunikowania społecznego" autorstwa Marty Makary-Studzińskiej to bardzo ciekawa książka poruszająca tematykę komunikowania społecznego. Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej, koniecznie przeczytaj tę recenzję.

Książka "Wybrane zagadnienia z komunikowania społecznego" autorstwa Marty Makary-Studzińskiej została wydana w 2006 roku w Lublinie przez Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji. Publikacja liczy 278 stron. Co ciekawe, w książce nie ma żadnych informacji, ani krótkiej notki biograficznej na temat autorki.

"Wybrane zagadnienia z komunikowania społecznego" to pozycja składająca z dziewięciu rozbudowanych rozdziałów. Każdy rozdział ma określoną ilość podrozdziałów. Autorka wnikliwie porusza tematykę komunikowania. Definicję, cechy i funkcje. Komunikacja zarówno werbalna jak i niewerbalna towarzyszy nam wszędzie i ułatwia nam porozumiewanie się na wielu płaszczyznach kontaktów społecznych. Makara-Studzińska w kolejnych rozdziałach książki przedstawia model procesu komunikacji, w drobiazgowy sposób opisuje problem konfliktu w komunikacji. Cały III rozdział jest poświęcony temu zagadnieniu. Konflikt jest nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy konflikt toczy się o coś. Autorka podkreśla, "...że konflikty dzielą się generalnie na takie, które toczą się o dobra materialno - ekonomiczne (pieniądze, tereny, rzeczy materialne) oraz takie, które dotyczą dóbr symbolicznych (przekonania, władza, prestiż)...".

Ważnymi rozdziałami w książce są rozdziały numer VI i VIII. Makara-Studzińska tłumaczy, na czym polega opinia publiczna i szeroko opisuje to pojęcie. Opinia publiczna może być rozumiana jako reakcja zbiorowości ludzkich na działania polityczne, jako wyrażany publicznie stan świadomości owych zbiorowości. Dotyczy spraw ważnych dla społeczeństwa, często kontrowersyjnych. Jest zmienna, może ulec zmianom nawet w krótkim okresie czasu. W rozumieniu potocznym reakcja czy świadomość jest utożsamiana z wyrażającymi ją ludźmi i mówi się "reakcja opinii publicznej", "stanowisko opinii publicznej". W takim rozumieniu opinia publiczna to po prostu społeczeństwo, jego część dorosła, posiadająca prawa wyborcze, aktywna politycznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.