Facebook Google+ Twitter

Wybrano 10 najstarszych pracowników w Polsce

Zwycięzcą konkursu „Stary człowiek i może pracować” zorganizowanego przez Gazetę Wyborczą i PKPP Lewiatan został Feliks Grejciun - 95-letni kaletnik, który przepracował 70 lat.

 / Fot. http://www.sxc.hu/photo/1119709- "W Polsce pracuje tylko jedna trzecia z 6,5 mln ludzi w wieku między 50 a 60 rokiem życia. To najgorszy wynik w Europie" - podaje Joanna Zaręba z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Tymczasem okazuje się, że aktywność zawodowa sprzyja długowieczności.

Dowód? Zwycięzcy trwającego od maja do końca października konkursu na najstarszego pracownika w Polsce. Feliks Grejciun - kaletnik, Sergiusz Hornowski - lekarz oraz Marian Fuks - pracownik Żydowskiego Instytutu Historycznego, choć mają po 95 lat, nie przeszli na emeryturę. Laureatów konkursu nagrodzono telefonami komórkowymi dla ludzi po sześćdziesiątce.

Nagroda honorowa trafiła do Zofii Morawskiej, która z pracy w Towarzystwie Opieki nad Ociemniałymi zrezygnowała dopiero po skończeniu 103 lat.

- "Stary człowiek i może pracować" to pierwszy i miejmy nadzieję nie ostatni tego typu konkurs w naszym kraju - mówi Zaręba. Tym bardziej, że chętnych do współzawodnictwa nie brakowało. Organizatorzy zanotowali ponad pół tysiąca zgłoszeń.

Na podstawie informacji z http://www.biuroprasowe.pl/Biura Prasowego

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podziw dla tych osób!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.