Facebook Google+ Twitter

Wybrano najbardziej wpływowe kobiety francuskiej polityki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 20:36

Dwie rywalizujące ze sobą socjalistki i była minister sprawiedliwości przeniesiona do Strasburga - to najbardziej wpływowe kobiety we francuskiej polityce. Takie wnioski wynikają z ankiety przeprowadzonej we Francji przez instytut sondażowy Opinion Way.

Francuzi pytani przez instytut sondażowy Opinion Way mieli wskazać kobietę, która najbardziej wyróżniła się we francuskiej polityce w kończącym się roku.

Odpowiadający na to pytanie nie mieli żadnych trudności, by wybrać taką silną osobowość na prawej stronie sceny politycznej. Zdecydowanie wygrała była minister sprawiedliwości Rachida Dati. Jej zwolennicy widzą w niej symbol awansu społecznego Francuzów wywodzących się z imigracji. Według przeciwników pani Dati, jest ona przede wszystkim karykaturą paryskiej modnisi, która popadła w niełaskę u prezydenta i którą Nicolas Sarkozy wysłał „za karę" do Strasburga jako eurodeputowaną.

Na lewicy dominują dwie kobiety - była kandydatka w wyborach prezydenckich Ségol?ne Royal oraz szefowa Partii Socjalistycznej Martine Aubry. Są one wciąż bardzo widoczne w mediach, bo rywalizują o tytuł lidera lewicowej opozycji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.