Facebook Google+ Twitter

Wybrano najgorsze piosenki świąteczne. Który utwór "zwyciężył"?

Świąteczny nastrój już na dobre zagościł w naszych sercach. Piosenki nagrane specjalnie na ten okres, jak co roku, są bardzo popularne. Skoro tak, magazyn NME postanowił ocenić święta w muzyce bardziej krytycznie: oto 5 najgorszych piosenek świątecznych.

Piąte miejsce NME przyznało Justinowi Bieberowi, który odświeżył przebój Mariah Carey "All I Want For Christmas Is You". Jak czytamy w uzasadnieniu "w piosence śpiewają Mariah i Justin. Ona brzmi ludzko, on z autotunem".

Na czwartym miejscu uplasowały się dziewczyny ze Spice Girls z piosenką 'Christmas Wrapping'. Uzasadnienie? "Krztuszę się świąteczną brukselką za każdym razem, kiedy słyszę, jak Mel C rapuje o 'światowej trasie', a dziecinna Emma piszczy 'Tesco'. Jest to odpowiednik okropnych emaili otrzymywanych od napuszonych członków rodziny o tym, że ich córka dostała 'szóstkę z egzaminu z fortepianu'".

Kolejna pozycja to Christina Aguilera i "Oh Holy Night". "Po co śpiewać jedną sylabę, skoro można zaśpiewać 20?" - pyta autor rankingu. Dalej wyczytać można, że piosenkarka brzmi zbyt komicznie, jakby chciała wypędzić demony "Klubu Myszki Mickey".

(Nie)zaszczytne drugie miejsce powędrowało do Band Aid 20, czyli znanych piosenkarzy i piosenkarek śpiewających świąteczną piosenkę w celach charytatywnych. Utwór 'Do They Know It's Christmas?' śpiewają takie gwiazdy jak Chris Martin z zespołu Coldplay, Bono, Robbie Williams, Dido czy zespół Sugababes. "Wiemy, że to szczytny cel, ale jest to bardzo kiepskie" - czytamy w NME.

Pierwsze miejsce i najgorsza piosenka świąteczna to 'Happy Xmas (War Is Over)' Johna Lennona. "Nędzna i osądzająca wojnę oda do tego sezonu jest świetną wiadomością do wysłania w czasie świątecznym... O ile nie chcesz więcej dostać żadnego prezentu czy świątecznej kartki". - czytamy w uzasadnieniu.

Za przykład dobrej piosenki świątecznej podano "White Christmas", którą śpiewa Bing Crosby. Jest to jedna z najbardziej znanych i tradycyjnych piosenek świątecznych.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.