Facebook Google+ Twitter

Wybrano „Najlepszą fotografię patriotyczną roku 2013”

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-01-19 18:19

Nagrodę Polskiej Szabli Ułańskiej za „Najlepszą fotografię patriotyczną roku 2013” otrzymał Mariusz Wziontek, za zdjęcie mężczyzny wznoszącego polską flagę na tle płonącej tęczy na pl. Konstytucji w Warszawie.

„Najlepsza fotografia patriotyczna roku 2013, ”M. Wziontek 13 stycznia 2014 r. w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagrody za „Najlepszą fotografię patriotyczną roku 2013”.

Na stronie stowarzyszenia czytamy, że ustanawia ją Zarząd Oddziału TV KSD za najlepsze dzieło "techniki wizyjnej" o tematyce patriotycznej. W tym roku otrzymał ją fotoreporter Mariusz Wziontek. Nagrodę wręczyła Anna T. Pietraszek, przewodnicząca Oddziału TV Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Laureat zwycięskie zdjęcie wykonał 11 listopada 2013 roku w stolicy podczas Marszu Niepodległości.


Refleksje patriotyczne albo i nie. Zgliszcza po 11 listopada

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Już widzę te chytre uśmieszki kapituły, której wydaje się, że w ten oto sposób przemyci nienawiść do idei patriotyzmu.
Cóż, debili nie sieją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta fotografia to fotomontaż dziennikarzy prawicowych .
Taki komentarz usłyszałam dzisiaj w radio .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie mogę się z Panem zgodzić Panie Bartłomieju. Wszystko można interpretować na swój sposób, problem w tym, że pana interpretacja, pana symbolika nie musi być interpretacja i symbolika moją. To ludzie nastawieni homofobicznie jakąś tam tęczę symbolizują tak a nie inaczej, i co gorsza tą symbolikę starają się upowszechniać za wszelką cenę. A jak sam Pan zauważył, autorka na tym wypływa.
Szlak mnie trafia gdy czytam interpretacje w stylu jakie zacytowała Pani Ewa, to szukanie na siłę wytłumaczenia przypadkowego ujęcia. Tak samo było gdy w szkole nauczycielka pytała co w wierszu autor miał na myśli? Ile dostanie wierszówki zapewne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niech sobie protestuje. Homofobia nie istnieje, a tą jej instalacje ciężko nazwać dziełem sztuki (nie ma to jak skromność autorki - swoją drogą napisałem kilka artów a nie mówie o sobie "polski dziennikarz"). To zdjęcie to triumf normalności nad atakującym nas modelem lewackiej moralności. Tak jak kiedyś zatrzymywaliśmy Turków i Rosjan, tak teraz zatrzymamy lewicową ideologie i ich patologiczny "postęp".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oto co mówi autorka Tęczy o powyższej nagrodzie

"Fotografią nagrodzoną zostało zdjęcie zatytułowane Tego ognia nic już nie ugasi przedstawiające uczestnika marszu z 11 listopada 2013 roku, który wymachując biało — czerwoną flagą triumfuje na tle płonącej TĘCZY. Pragnę przypomnieć, iż spalenie TĘCZY było przestępstwem niszczenia mienia publicznego, agresywnym aktem homofobii skierowanym przeciwko innym ludziom oraz przeciwko dziełu sztuki. Nazywanie takiego aktu przemocy patriotyzmem jest promowaniem i legitymizowaniem nienawiści. Dziwi mnie, że Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich promuje homofobię i nienawiść. Jako polska artystka i obywatelka Rzeczpospolitej Polskiej protestuję przeciwko takiemu pojmowaniu patriotyzmu oraz przeciwko promowaniu takiego pseudo patriotyzmu."

http://magazynszum.pl/krytyka/oswiadczenie-julity-wojcik-w-sprawie-nagrody-katolickiego-stowarzyszenia-dziennikarzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Znakiem tego winna być w barwie narodowej . ! Anie jakaś podejrzana tęcza . !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.