Facebook Google+ Twitter

Wybrano ośrodki treningowe na Euro 2012

Dzisiaj wybrano ośrodki treningowe na mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Polsce i na Ukrainie. Podwarszawski Pruszków nie spełnił wszystkich wymogów.

Pruszków posiada stadion gotowy do gry w I lidze piłki nożnej. Rozgrywane są na nim mecze drużyny MKS Znicz Pruszków, która aktualnie znajduje się na 3 miejscu II ligi grupy wschodniej. Stadion został dostosowany do wymogów wyższej ligi, kiedy istniała możliwość awansu Znicza do I ligi.

Podwarszawskie miasto od początku zgłaszało swoją kandydaturę na centrum treningowo-pobytowe. W tym celu zostały odnowione dwa boiska treningowe znajdujące się tuż przy stadionie. Sam stadion ma 2000 miejsc siedzących oraz jest sztucznie oświetlony. Kilkadziesiąt metrów od boisk znajduje się hotel. Posiada on restaurację, 66 pokoi oraz kilka sal konferencyjnych. Na terenie całego obiektu sportowego znajduje się także hala sportowo-widowiskowa na 3000 miejsc.

W Polsce zostało zgłoszonych 160 projektów centrów pobytowo-treningowych. Ministerstwo Sportu i Polski Związek Piłki Nożnej miało wyłonić kilkadziesiąt ośrodków, które były poddane ocenie UEFA. Polska i Ukraina muszą przygotować co najmniej 32 bazy dla uczestników Euro 2012.

Jasno określone były wymagania, które musiały spełnić ośrodki. Było to m.in. położenie nie więcej niż godzinę jazdy od lotniska centrum treningowego, a ośrodka pobytowego nie więcej niż 20 minut od hoteli. Sam hotel musi posiadać minimum 4 gwiazdki, natomiast centrum treningowe musi posiadać przynajmniej jedno boisko o standardowych wymiarach (105m x 68m) oraz dwa boiska treningowe. Musi się przy nich znajdować trybuna dla dziennikarzy i widzów oddzielona płotem od płyty boiska. Specjalne wymagania dotyczą także szatni, pomieszczenia medycznego oraz sali konferencyjnej.

Boiska treningowe, które stworzono w Pruszkowie nie spełniały od początku norm wyznaczonych przez UEFA. Wykonawca ustawił barierki oddzielające boisko od trybuny zbyt blisko płyty boiska. Przez to przy wymaganych wymiarach boiska odległość barierek od linii bocznej była mniejsza niż wymagane przepisami 3 m. Jednak pod koniec września poprawki zostały wprowadzone i boiska mogły uzyskać pozytywną ocenę od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Pruszków znalazł się na liście wybranych ostatecznie do oceny UEFA ośrodków.

Przedstawiciele UEFA osobiście odwiedzali 60 ośrodków wybranych w ostatnim etapie w czerwcu 2009 w Polsce. Ostatecznie zostało zaakceptowanych 21 ośrodków (na Ukrainie 17).

Miasta,w których będą trenowały drużyny z całej Europy w Polsce to: Władysławowo, Gniewino, Słupsk, Gdynia, Gdańsk, Ostróda, Lubawa, Kołobrzeg, Międzychód, Opalenica, Legionowo, Warszawa, Józefów, Warka, Puławy, Kielce, Wrocław, Jelenia Góra, Tychy, Kraków, Wieliczka. Miastem,gdzie trenować będzie Polska drużyna został Grodzisk Wielkopolski. Natomiast na Ukrainie wybrano miasta: Kirsza, Donieck, Sławutycz, Skif, Sewastopol, Charków, Worskla, Meteor, Obołoń, Bucza, Irpiń, Dynamo, Spartak, Drewnij Grad, Tarnopol, Chalet Graal, Użhorod.

Przez najbliższe 13 miesięcy przedstawiciele federacji i drużyn narodowych będą mogli odwiedzać rekomendowane przez UEFA ośrodki i zarezerwować jeden preferowany i dwa rezerwowe w każdym państwie-gospodarzu Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.