Wybrzeże Gdańsk - Vive Targi Kielce. Dawid nie pokonał Goliata

W spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali z Vive Targi Kielce 15:36.

Wybrzeże Gdańsk 15-36 Vive Targi Kielce / Fot. Marcin MadanyChoć do Ergo Areny zawitali aktualni mistrzowie Polski , zespół niepokonany w obecnej edycji Ligi Mistrzów, to piłkarze Wybrzeża przez całą pierwszą połowę toczyli niemal wyrównaną walkę z rywalem.

[Po pierwszych 10 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy 4-4 , co było olbrzymią niespodzianką , jednak w dalszej części pierwszej połowy przewagę zyskiwali goście.

plik 8 prawa]Na przerwę podopieczni Bogdana Wenty zeszli mając przewagę 6 bramek nad rywalem , prowadząc 10-16. Druga połowa to już absolutna dominacja i kontrola boiskowych wydarzeń przez kielczan.

W ekipie aktualnego mistrza Polski bardzo dobre zawody rozegrał chorwacki prawoskrzydłowy Ivan Cupić, który bramkarza Wybrzeża pokonywał aż 12 razy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 15:36 dla ekipy kieleckiej i to oni wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Polski.