Facebook Google+ Twitter

Wybuch bombowy przed szkołą w Brindisi we Włoszech. Nie żyje nastolatka

Melissa Bassi, 16-letnia uczennica szkoły zawodowej, zginęła w wyniku wybuchu bomby pułapki przed szkolą w Brindisi we Włoszech. Eksplozja nastąpiła w sobotę 19 maja o godz. 7.45.

Wybuch bombowy przed szkołą w Brindisi we Włoszech / Fot. PAP/EPA/CIRO FUSCORano o godzinie 7.45, dokładnie w porze, gdy uczniowie szkoły im. Franceski Morvillo Falcone w Brindisi wchodzili na zajęcia, nieznani sprawcy zdetonowali przed wejściem trzy butle gazowe. Jak twierdzą policyjni eksperci, albo za pomocą zegara, albo sygnału nadanego z niewielkiej odległości - podaje "Repubblica".

Zostało rannych 6 uczniów, jednak Melissa Bassi - 16-latka z Mesagne zmarła z powodu odniesionych ran natychmiast po przewiezieniu do szpitala - czytamy w "Cronaca e Attualita". Ciało nastolatki było praktycznie spalone. Jej przyjaciółka, Veronica Capodieci, walczy o życie. Stan Veroniki lekarze określili jako krytyczny, jednak nie ustają w wysiłkach, aby ją uratować. Jest poddawana nieustannym zabiegom chirurgicznym i dobrą wiadomością jest fakt, że jej płuca podjęły na nowo pracę.

Pozostałej czwórce uczniów nie zagraża - zdaniem lekarzy - niebezpieczeństwo utraty życia. Ich stan lekarze określają jako stabilny, choć obrażenia są poważne.

Dyrektor placówki Angelo Rampino był świadkiem całego zdarzenia. Akurat otwierał okno w swoim gabinecie, kiedy uderzyła go fala od wybuchu przed budynkiem szkoły. Kiedy otworzył oczy, a gęsty dym uniósł się nieco, zobaczył swoich uczniów leżących przed szkołą w popalonych ubraniach; obok nich leżały płonące podręczniki, które wysypały się z toreb i plecaków.

Na temat rozpoczętego dochodzenia wypowiedziała się pani Minister Spraw Wewnętrznych Annamaria Cancellieri: "To bardzo poważna sprawa. Na razie nie mogę powiedzieć nic, co rozjaśniałoby przyczyny zdarzenia. Łączę się w bólu z rodziną dziewczyny. W poniedziałek będę osobiście na miejscu zdarzenia" - podaje "Cronaca e Attualita".

Policja rozważa wszelkie możliwe motywy działania sprawców, nie wykluczając wątku mafijnego, gdyż szkoła nosi imię Franczeski Morvillo Falconego, która zginęła razem ze swoim mężem Giovannim Falconem w zamachu 23 maja 1992 roku na autostradzie A29 Palermo-Trapani, nieopodal zjazdu do miejscowości Capaci. Sędzia Giovanni Falcone kierował jednostką specjalną zajmującą się zwalczaniem mafii na Sycylii.

Dodatkowe źródła: stacje telewizyjne Rai, Mediaset - Rete4

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.