Facebook Google+ Twitter

Wybuch bomby w Pakistanie. Zginęło siedmioro dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 18:40

Siedmioro dzieci zginęło w Pakistanie w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego umieszczonego w zabawce. Do tragedii doszło w pobliżu szkoły dla dziewcząt w rejonie Dir w północno-zachodniej części kraju, w pobliżu granicy z Afganistanem.

Talibowie działający na pograniczu pakistańsko - afgańskim, a także w niedalekiej Dolinie Swat żądają zamknięcia szkół dla dziewcząt twierdząc, że ich istnienie jest sprzeczne ze wskazaniami prawa religijnego. Do tej pory zniszczyli w rejonach przygranicznych oraz w Swacie kilkaset takich placówek. Jednocześnie zastraszają rodziców, którzy posyłają dziewczęta do istniejących jeszcze szkół.

W rejonie Dir obowiązuje kontrowersyjne porozumienie, na mocy którego talibowie zobowiązali się do zaniechania przemocy w zamian za wprowadzenie na terenach objętych rozejmem prawa religijnego. Porozumienie to jest krytykowane zarówno przez wspólnotę międzynarodową jak i część opinii społecznej Pakistanu. Krytycy podkreślają, że rozszerza ono sferę wpływów talibów oraz prowadzi do wzmocnienia ich siły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.