Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11908 miejsce

Wybuch elektrowni "Dolna Odra"

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-01-24 13:23

Jak donosi TVP Szczecin jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne w wybuchu w elektrowni "Dolna Odra" w Nowym Czarnowie koło Gryfina (woj. zachodniopomorskie).

 / Fot. Jan Michałowski, Wikimedia Commons Ze wstępnych danych policji wynika, że ranne osoby to pracownicy elektrowni. Zostali oni przewiezieni do szpitali. Jedna z osób, która została najciężej ranna, z poparzeniami trafiła do szpitala w Gryficach.

Do wybuchu doszło ok. godz. 10.40. W wyniku wybuchu zawaliła się kotłowni oraz dwa pobliskie budynki, w których mieściły się warsztaty. Według strażaków, wybuchł pył węglowy. Na miejscu są trzy zastępy straży pożarnej i policja. Trwają poszukiwania jeszcze jednej osoby, która być może znajduje się pod gruzami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się z Jarkiem Jakubczykiem , jednakże biorąc pod uwagę fakt , że w Polsce mentalność wszelkich możnowładców , dyrektorów , zarządców itp. jest taka żeby zarobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie jak najmniejszym kosztem , to zastanawiałbym się nad tymi elektrowniami atomowymi .

Przykład : no to ładnie zarobiliśmy na tej energii w tym roku ale teraz trzeba jakoś pozbyć się tych odpadów radioaktywnych byle jak najtaniej majster - kapisz !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 19:44

Jak wynika z ostatnich doniesień, najprawdopodobniej jedynie mieszkańcy Gryfina, mogą odczuć braki w dostawie ciepłej wody. Dobrze, że nie doszło do większych szkód i elektrownia nadal funkcjonuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu- elektrownie atomowe są dużo bardziej bezpieczne, ekologiczne i wydajniejsze niż elektrownie węglowe. Termin "elektrownia atomowa" straszy od czasów awarii w Czarnobylu, lecz tamtej technologii i wiedzy inżynierów, nie można porównywać do teraźniejszej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.01.2010 17:20

Niebezpieczeństwa czyhają, na nas niemalże,na każdym kroku http://www.tvn24.pl/-1,1639723,0,1,wybuch-w-elektrowni--sa-ofiary,wiadomosc.html Najgorsze w tym wszystkim jest to, jak dojdzie do takiej tragedii - http://www.sciaga.pl/tekst/62096-63-katastrofa_w_czarnobylu_zalacznik_jest_ze_zdjeciami

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz mi przyszła do głowy propozycja budowy atomówki w Stepnicy. Co będzie, jak w niej się taki wypadek zdarzy? Lepiej o czymś takim nie myśleć. Może w końcu ktoś przyjdzie po rozum do głowy i najpierw w Polsce zostaną wykorzystane wszystkie inne możliwości pozyskania energii. A atomówki to ostateczność. Może do tego wypadku przyczyniła się panująca, mroźna aura?
Już na tego człowieka na każdym kroku czyhają niebezpieczeństwa. Zawsze trzeba się mieć na baczności, aby o czymś nie zapomnieć, nie zaniedbać, nie zlakceważyć. Jeśli się tego nie dopełni - nieszczęscie nie da długo na siebie czekać. Ja dzisiaj w swoim materiale pokazałem niebezpiecznie wychylone nad jezdnią drzewa. Może ktoś zauważy i w porę niebezpieczeństwo zlikwiduje. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.