Facebook Google+ Twitter

Wybuch gazu w Częstochowie. Zniszczone 4 mieszkania, 4 osoby poszkodowane

W wielokondygnacyjnym budynku mieszkalnym przy al. Niepodległości 21 w Częstochowie wybuchł dziś rano gaz. Jak informuje Paweł Liszaj, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, zniszczone są 4 mieszkania na parterze. Kilka poszkodowanych osób trafiło do szpitala.

 / Fot. Damianwiszowaty12, CC3.0Na miejscu są już służby ratunkowe i nadzór budowlany. Na razie nie zapadła jeszcze decyzja czy, i w jakim stopniu, konieczna będzie dłuższa ewakuacja mieszkańców budynku. W całym bloku odłączono gaz i prąd - informuje TVN24.

Na razie nie są znane przyczyny wybuchu.

Zobacz zdjęcia z Częstochowy nadesłane przez Jakuba Tęczę


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

@Piętnasty Tosamo Dzisiaj 10:54 - - rzeczywiście, wiadomość zaskakująca. Tym bardziej, że w ciag roku przychodzi pan z wiatraczkiem i kontroluje przepływ powietrza przy kratkach wentylacyjnych, oraz drugi pan - kontrolujący, czy się gaz nie ulatnia przy zaworze głównym lub palnikach kuchenki.
ŻADEN, NIGDY nie wspomniał o takim systemie alarmowym.
Prosze napisac coś więcej - czytelnicy w24 rozpowszechnią ku ogólnemu pożytkowi.
Poczta pantoflowa działa błyskawicznie i niezawodnie. Też non-profit.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączam się do prośby @ gra K. :-) To bardzo ciekawy temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.10.2012 11:43

@Piętnasty Tosamo, napisz o tym artykuł, bo faktycznie warto tę informację rozpowszechnić.
Np. ja nic nie wiedziałam o istnieniu Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa ani o ulgach dla emerytów choćby w postaci darmowej centralki alarmowej.
Dziękuję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie 20 zł miesięcznie składki w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.

Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałem ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla rencistów, żeby jak największej liczbie rencistów pomóc.

Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej. Uważam, że warto o tym mówić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.