Facebook Google+ Twitter

Wybuch gazu w Kielcach. Dwie osoby ranne

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-14 15:57

Dwie osoby - matka i syn - ucierpiały w wybuchu gazu w jednym z mieszkań kamienicy w Kielcach. Mężczyzna ma poparzone ręce i nogi. Został odwieziony do szpitala w Czerwonej Górze, ale nie zgodził się na hospitalizację. Jego matka - przewlekle chora ponad 80-letnia kobieta nie odniosła obrażeń, ale doznała szoku.

Pozostali mieszkańcy kamienicy - 21 osób - zostali ewakuowani. Jak poinformował Edward Janus z Wydziału Zarządzania Kryzysowego kieleckiego ratusza 18 osób zostało przewiezionych do hotelu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy u. Krakowskiej w Kielcach.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski zapowiedział, że mieszkańcy kamienicy, w której doszło do wybuchu nie zostaną bez pomocy. Jednocześnie przyznał, że znalezienie dla nich mieszkań będzie dużym wyzwaniem dla miasta.

W miejscu wybuchu pracują strażacy, którzy stemplami zabezpieczają konstrukcję budynku, by mogli do niego wejść policjanci oraz mieszkańcy, aby zabrać najpotrzebniejsze rzeczy. Stan techniczny kamienicy jest fatalny. Jak relacjonuje Edward Janus strop opadł i opiera się na meblach.

Już ponad 20 lat temu budynek został przeznaczony do rozbiórki i wyłączony z użytkowania z powodu złego stanu technicznego. Mimo to mieszkali w nim ludzie. Teraz też Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kielcach Wiesław Krzyk stwierdził, że nie nadaje się do użytku. To już kolejny wybuch gazu w Kielcach w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu do takich zdarzeń doszło w bloku przy ul. Jagiellońskiej oraz Hutniczej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.