Facebook Google+ Twitter

Wybuch gazu w Radomiu. Nie żyje jedna z rannych osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 11:08

Jutro mają być znane przyczyny wybuchu w centrum Radomia, na skutek którego w szpitalu zmarła 76-letnia kobieta, a dwie osoby wciąż pozostają na obserwacji. Wybuch zniszczył 11 mieszkań. Lokatorom z feralnej klatki, policja pozwoliła zabrać najcenniejsze przedmioty. Poszkodowani najbliższą noc spędzą u rodzin i znajomych.

Jak donosi TVN24.pl, cytując rzecznika straży pożarnej, do eksplozji doszło przed godz. 10 na trzecim piętrze czterokondygnacyjnego budynku. Uszkodzone zostały wszystkie mieszkania w jednej klatce schodowej. Rzeczy porozrzucane są w promieniu 50-80 metrów.

Pomimo akcji reanimacyjnej nie udało się uratować 76-letniej kobiety, która zmarła w szpitalu. Najprawdopodobniej została czymś przygnieciona i to było bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Aktualnie w szpitalu przebywają jeszcze dwie osoby. Wśród hospitalizowanych jest jedno dziecko. Spaliły się całkowicie dwa mieszkania. Ewakuowano 50 osób.

Mieszkańcy bloku byli przerażeni, podkreślają, że wybuch był potężny. W niektórych mieszkaniach zniszczone są ściany, drzwi i okna. Straż pożarna podkreśla, że straty są bardzo duże i dotyczą jedenastu lokali. Miasto zaoferowało pomoc wszystkim poszkodowanym. Mogą oni liczyć między innymi na noclegi.

Sąsiedzi rodziny, której mieszkanie wybuchło, podejrzewają, że to ulatniający się gaz z piecyka łazienkowego spowodował eksplozję. Oficjalną przyczynę poznamy jednak dopiero jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.