Facebook Google+ Twitter

Wybuch na półwyspie Synaj. Izrael odcięty od gazu (Wideo)

Izraelskie radio podało, że gazociąg na Półwyspie Synaj nie był celem nocnego ataku. "Gazociąg zamknięto jedynie prewencyjnie" - informuje rozgłośnia. Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za atak.

Kryzys w Egipcie / Fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBADo incydentu doszło na północnym odcinku magistrali, między Port Said a El Arish, w północnym Synaju. Eksplozja nastąpiła w okolicach El-Arish, ok. 10 km od Strefy Gazy. Sabotażyści wykorzystali sytuację w kraju i wysadzili gazociąg - powiedział korespondent państwowej egipskiej telewizji. Przy okazji oskarżył o wybuch bliżej niesprecyzowanych "terrorystów". Władze poinformowały, że odcinek gazociągu Egipt-Izrael nie został uszkodzony, a dostawy gazu wstrzymano ze względów bezpieczeństwa. Sprawdzamy wszelkie szczegóły, jest za wcześnie, aby określić, na jak długo dostawy gazu z Egiptu będą wstrzymane. Na tym etapie dostawy gazu do Izraela zostały zawieszone zgodne z procedurą w stanie zagrożenia. Nie wiemy, co spowodowało eksplozję - powiedział rzecznik izraelskiego ministerstwa infrastruktury Chen Ben Lulu.

Na miejscu silnej eksplozji wybuchł potężny pożar. Według okolicznych mieszkańców jęzory ognia strzelały wysoko w niebo - pisze agencja Associated Press. Grozę powstałego pożaru najlepiej obrazują filmy z miejsca zdarzenia (wideo poniżej).


Nie wiadomo czy ten wybuch miał związek z trwającymi od ponad tygodnia antyprezydenckimi protestami w Egipcie. Najgorsza sytuacja panuje w Kairze. Zamieszki i brutalne uliczne walki zwolenników i przeciwników prezydenta, w których zginęło już kilkanaście osób. Rannych są tysiące, w kraju panuje chaos.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Może tak: <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwię się niemrawym poczynaniom służb specjalnych USA. Nie tak dawno temu, pewna ważna osobistość spotkała się z dwoma rosyjskimi agentami na Półwyspie Synaj. A ponieważ była dobrym psychologiem, szybko zorientowała się w czym rzecz. Sprawa została bez echa, ponieważ ewoluowanie geopolityczne jest prawidłowe. Wydarzenia w Egipcie i w tym regionie świata nie są przypadkowe. Rosjanie uderzą w najsłabszy punkt zachodniego mocarstwa a to dopiero początek. Właśnie nasza dziennikarka ujawniła film radzieckiego agenta(link w komentarzu), został natychmiast po trzech dniach usunięty. To daje obraz jak wielki zasięg mają służby specjalne Rosji. Więc nie ma się co dziwić, że Pan Tusk "trzęsie portkami". A tutaj namiary: "Niestety Panie Jerzy Makieła, Zbigniew Kowalewski właściwie komentuje i interpretuje tą sprawę. Nie można tego tego zostawić własnemu biegowi. Mnie najbardziej zbulwersowało usuwanie filmów, gdzie linki znajdują się tutaj w komentarzach: <a href="link Uważam Panią Danielę Zarębską za jedną z lepszych analityków, opierających swoją pracę na logicznym ciągu wydarzeń a tacy mało kiedy mijają się z prawdą. Dodatkowe materiały dotyczące sprawy:
<a href="link , <a href="link , <a href="link ,
<a href="link W sprawie ostatniego linku mogę tylko tyle powiedzieć, że sposób interpretacji, oceny i argumentacji daje duże możliwości w zakresie socjologii i psychologii." i "Ogłaszam alarm!!!!!!!!!!!!!1 Dla wszystkich użytkowników "link !!!!!!!!!!!!!!!!! W związku z katastrofą smoleńską! I załączonymi przed chwilą przeze mnie linkami, dotyczącymi tej sprawy! Mam wszelkie podstawy sądzić, że służby specjalne mogły zrobić krzywdę naszej koleżance Danieli Zarębskiej, <a href="link!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dlaczego po ostatnim artykule, dotyczącym zbrodni Stalina, nagle nie daje znaku życia?????????!!!!!!
Tutaj? <a href="link No!!!!????? Ktoś tu przegiął solidnie!!!!!!!!
Proszę o wspólną akcję nawiązania kontaktu z naszą koleżanką i też proszę sprawdzić jej konto, bo może ja się mylę????!!!!! <a href="link" .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.