Facebook Google+ Twitter

Wybuch reaktora za wschodnią granicą? To tylko plotka

W kilku miastach Polski m.in. w Kielcach, Radomiu, Bydgoszczy wybuchła panika - zamawiany jest w aptekach w ogromnych ilościach płyn Lugola. Co dzieje się tak naprawdę?!

 / Fot. Stefan Kühn/CC 3.0"Pacjenci masowo wykupują preparaty z jodem w Radomiu i Kielcach.

Plotka, która rozprzestrzeniła się pocztą pantoflową i wywołała panikę nie tylko w sieci, dementuje Państwowa Agencja Atomistyki. Nie ma żadnego zagrożenia - informuje. Te informacje potwierdza również Monika Kaczyńska, rzecznik Państwowej Agencji Atomistyki z którą się kontaktowałem. - Nasze urządzenia są włączone przez całą dobę. I jak dotąd nie wykryły żadnych niepokojących, ani podwyższonych wskaźników promieniowania radiologicznego. Pytaliśmy strony ukraińskiej i rosyjskiej o ewentualne wydarzenia, jednakże jak dotąd nie potwierdzają, aby jakakolwiek awaria się u nich wydarzyła.

Pod żadnym pozorem nie wolno na własną rękę przyjmować doustnie ani płynu Lugola, ani jodyny!

Najprawdopodobniej plotka pojawiła się w województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Kielcach. "Przekazywano, że przekroczone promieniowanie odnotowano w jednym z kieleckich szpitali" - twierdzi portal echodnia.eu.

Według portalu, panika wybuchała we wszystkich kieleckich szpitalach, potem rozprzestrzeniła się na region. "Jestem zdumiony, nie wiem skąd taka panika. Nie mamy żadnych niepokojących sygnałów dotyczących skażeń czy promieniowania" - mówił w rozmowie z portalem Bolesław Rylski, zastępca dyrektora szpitala wojewódzkiego w Kielcach.

Polska Agencja Atomistyki dementuje

Wiadomość o rzekomym wybuchu elektrowni jądrowej dementuje Polska Agencja Atomistyki, która poinformowała na swojej stronie, że w naszym kraju nie ma zagrożenia promieniowaniem. Po południu strona agencji przestała działać, najprawdopodobniej na skutek przeciążenia serwerów, spowodowanego dużą ilością odwiedzin.

Ostatni wybuch, którego skutki dotknęły także Polskę, miał miejsce w 1986 roku w Czarnobylu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak napędzić sprzedaż płynu Lugola? Puścić plotkę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyli chałtura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.