Facebook Google+ Twitter

Wybuchł prototyp księżycowego lądownika

W czwartek 9 sierpnia w Centrum Kosmicznym im. Kennedy'ego na Florydzie technicy z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA przeprowadzali kolejne już testy prototypowego lądownika Morpheus.

Centrum Kosmiczne imienia Johna F. Kennedy'ego na Florydzie/ wikipedia / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Centrum_Kosmiczne_imienia_Johna_F._Kennedy'egoTym razem miał on samodzielnie wzbić się w powietrze i wylądować. Niestety, podczas swobodnego lotu doszło do awarii technicznej jednego z elementów lądownika, w wyniku której Morpheus spadł i zapalił się.

Awaria nastąpiła w 600. milisekundzie lotu, a uszkodzeniu uległa główna jednostka pomiaru bezwładności (Primary Inertial Measurement Unit), powodując utratę stabilizacji - informuje wyborcza.pl

Podczas tego zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń, zaś pożar został natychmiast ugaszony przez służby portu Centrum Kosmicznego. Bezzałogowy Morpheus jest jednostką testową wyposażoną w ekologiczne systemy napędowe, oraz oprogramowanie potrafiące rozpoznawać przeszkody podczas lądowania.Za jego budowę odpowiedzialny jest ośrodek Johnson Space Center agencji NASA oraz firma Armadillo Aerospace. Jest to jeden z dwudziestu projektów w ramach programu Advanced Exploration Systems.

Ich głównym celem jest weryfikacja technologii, które w przyszłości mogą zostać wykorzystane w astronautyce załogowej Losy Morpheusa można śledzić na stronie NASA.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.