Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12118 miejsce

Wybuchowy wykładowca z Krakowa

Zatrzymano 45-letniego wykładowcę Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. "Postępowanie jest wzorem współpracy między prokuraturą a ABW" - twierdzi Artur Wrona, prokurator apelacyjny z Krakowa.

Heksogen, pentryt i trotyl. Do tego trochę wiedzy chemicznej, kilka wtajemniczonych osób i mamy... mieszankę wybuchową. Dosłownie.
Dziś wyszło na jaw postępowanie prowadzone przeciwko pracownikowi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Mężczyzna miał przygotowywać się do podłożenia ładunków wybuchowych w budynku Sejmu RP. Za cele swoich ataków obrał prezydenta, premiera i członków Rady Ministrów.

Podejrzany brał pod uwagę termin posiedzenia w sprawie projektu budżetu. Zależało mu, aby przedstawiciele najwyższych organów konstytucyjnych znajdowali się w gmachu jednocześnie.

Wiadomo, że zatrzymany zapoznał się z topografią okolic Sejmu. Prawdopodobnie dokonał rozpoznania także od wewnątrz.

Jak ustalono, zatrzymany pracownik Uniwersytetu Rolniczego miał dostęp do profesjonalnie wyposażonego laboratorium. Prowadził badania. Zgromadził także materiały do konstrukcji ładunków wybuchowych.

Zabezpieczono u niego zapalniki zdalne telefoniczne, radiowe, lonty, przewody, zapalniki samodziałowe, heksogenowe i pośrednie. Wykładowca posiadał też ubiór specjalistyczny - snajperskie stroje maskujące. Dla samochodów, które miały wziąć udział w akcji, przygotował fałszywe tablice rejestracyjne - jak wynikało ze zdjęć ujawnionych na konferencji, były to oznakowania polskie i niemieckie. Organizował również szkolenia, w których miały uczestniczyć 4 osoby. O ich losie na konferencji nie uzyskano informacji. Pokazano natomiast filmik dokumentujący próby wybuchów inicjowane przez podejrzanego w otwartej przestrzeni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.