Facebook Google+ Twitter

Wybuchy na prezydenckim Tu-154? Bajka potrzebna rusofobom?

W Radiu Komiersant FM nie mają wątpliwości, że najnowszy wątek w sprawie katastrofy smoleńskiej powstał na zamówienie Zachodu, aby nie można było doprowadzić do trwałej poprawy stosunków polsko-rosyjskich.

 / Fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/CC 3.0Dziś o 13.35 naszego czasu w tej rozgłośni, bardzo blisko związanej z gazetą codzienną "Komiersant", w studiu pojawił się gość w postaci niejakiego Aleksandra Pieriendżijewa - „członka stowarzyszenia politologów wojskowych”. Zadaniem, jakie sobie postawił, było rozwianie wątpliwości odnośnie roli strony rosyjskiej i rządu Tuska w czynnościach śledczych odnośnie tej katastrofy. „Politolog wojskowy” wyrażał się po żołniersku, nie owijając w bawełnę:

„Wymiana informacji między obiema stronami przebiegała bez zarzutu, toteż mówienie o tym, że dopiero teraz ktoś mógł znaleźć ślady materiałów wybuchowych samo w sobie wywołuje poważne wątpliwości. […] Pojawienie się tej informacji należy wiązać wyłącznie z tym, że w Polsce istnieją określone siły, którym ta antyrosyjska retoryka jest potrzebna i niezwykle korzystna. Najprawdopodobniej dotyczy to przede wszystkim tej części elity politycznej, która obecnie nie może sprawować władzy. Określając rzecz wprost ci ludzie postawili sobie zadanie jak najszybszego powrotu do władzy.”

Czytaj także: Prokuratura Wojskowa: Nie stwierdzono trotylu na wraku. Nie było zamachu


Odpowiadając na pytanie prowadzącej audycję odnośnie twierdzeń w polskich środkach masowego przekazu, że teren katastrofy nie został właściwie zabepieczony: „W istocie rzeczy również ta informacja mogła pojawić się na zamówienie.” To, czego gość dnia nie dopowiedział, uzupełnili komentatorzy. „Polacy dostali rozkaz sfabrykować sprawę i rozniecać nastroje antyrosyjskie.” (flazstv). „Polakom jest wstyd się przyznać, że nawet podczas rejsu z prezydentem na pokładzie samolotem kierują u nich pijani piloci, a na dodatek pozwalają sobą komenderować pijanemu generałowi. Dlatego też, gdy tylko zmarł jedyny świadek tego, jak pijana była polska delegacja, zaraz posypały się wieści o śladach materiałów wybuchowych.” (sasha_perovsky)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.