Facebook Google+ Twitter

Wybuchy w Białym Domu, Obama ranny. Fałszywy tweet wywołał panikę

We wtorek po godzinie 18 polskiego czasu, hakerzy, którzy włamali się na twitterowe konto agencji Associated Press, wysłali w świat wiadomość o tym, że w Białym Domu doszło do dwóch wybuchów, a prezydent Obama został ranny.

 / Fot. commons.wikimediaDo ataku hakerskiego przeprowadzonego na koncie Associated Press, przyznała się Syryjska Armia Elektroniczna, która popiera przywódcę kraju Baszara Al-Asada. Organizacja potwierdziła również, że jest sprawcą wcześniejszych ataków na konta Twittera NPR, BBC i CBS. Fałszywy tweet, mówiący o tym, że w Białym Domu doszło do dwóch wybuchów, w wyniku których został ranny prezydent Obama, w ciągu minuty od opublikowania został przesłany ponad 4 tys. razy. Chwilę potem doszło do zawieszenia konta AP. Agencja zdementowała nieprawdziwą wiadomość na swoim drugim koncie w serwisie. Poinformowała także, że już wcześniej dochodziło do sytuacji, w których hakerzy próbowali przejąć od dziennikarzy agencji hasła dostępu.

Rzecznik Białego Domu, Jay Carner, w reakcji na fałszywą informację, potwierdził, że z prezydentem jest wszystko w porządku i że "był z nim przed chwilą". Według informacji, które podała Agencja Reutera, powołując się na świadków przebywających w pobliżu Białego Domu, nie widziano tam żadnych oznak wybuchu.

Panika na Wall Street
Wiadomość o rzekomym zamachu na Biały Dom, wywołała panikę na Wall Street, a ceny akcji uległy obniżeniu. Mimo zdementowania przez agencję Associated Press informacji o wybuchach, wskaźnik Dow Jones spadł o 150 punktów. Spadek był jednak tylko chwilowy. Ceny akcji po niedługim czasie wróciły do poprzedniego poziomu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pewnego dnia może do tego dojść naprawdę, jeśli kurs amerykańskiej polityki na Bliskim Wschodzie nie ulegnie zasadniczej zmianie albo jeśli w międzyczasie nie dojdzie do walnej rozprawy z całym zapleczem islamistów. Uzasadnienie:

link

Warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób rozstała się z tym światem Indira Gandhi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.