Facebook Google+ Twitter

Wybuchy w Dniepropietrowsku. Atak terrorystyczny tuż przed Euro

W piątkowy poranek w samym centrum Dniepropietrowska na wschodzie Ukrainy doszło do kilku silnych eksplozji. Liczba rannych cały czas rośnie - póki co władze mówią o 27 osobach. Miejscowa prokuratura wprost nazywa wybuchy "aktami terrorystycznymi".

 / Fot. YoutubeNa ponad miesiąc przed rozpoczęciem Euro 2012, w piątek doszło do serii silnych eksplozji. Do pierwszej z nich doszło w momencie, gdy pod jedną ze stacji w centrum miasta podjechał zatłoczony tramwaj. Fala uderzeniowa rozbiła okna i drzwi w pojeździe oraz zniszczyła znajdujące się w sąsiedztwie dwa samochody. W jednym z nich nie otworzyły się poduszki powietrzne. Policja na miejscu zdarzenia pojawiła błyskawicznie, straż pożarna po ok. pięciu minutach - napisał w internecie jeden ze świadków eksplozji.

Czterdzieści minut później doszło do kolejnego wybuchu - blisko dworca kolejowego, raniąc siedem osób. Wybuchła tam panika wśród pasażerów pociągów - na miejscu pojawiła się brygada antyterrorystyczna i saperska. Trzeci miał miejsce w parku, powodując rany i jednej kobiety. Według władz czwarta eksplozja nastąpiła w pobliżu zamkniętej opery, ponieważ znajdowała się w niedalekiej odległości od miejsca pierwszego wybuchu. Według świadków, bomby zostały umieszczone w koszach na śmieci - z tego powodu funkcjonariusze policji sprawdzają każdy z nich znajdujący się w centrum miasta i sukcesywnie je usuwają. Łącznie rannych w czterech eksplozjach zostało 27 osób, z czego aż 25 potrzebowało hospitalizacji - wśród nich nie brakuje dzieci.

Sieci telefonii komórkowej zostały wyłączone, a lokalne media informują, że ze strachu wielu mieszkańców Dniepropietrowska zabarykadowało się w swoich domach i miejscach pracy. O pozostanie w bezpiecznych miejscach apelują władze miasta ostrzegając przy tym, że niebezpieczeństwo kolejnych wybuchów jeszcze nie minęło. Póki co również nie ma pewności co do liczby eksplozji w całym mieście - ukraińskie media mówią nawet o 10 wybuchach, z czego władze potwierdziły tylko cztery.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 28.04.2012 15:56

to wielki blamaż ukrainy..moze i nasi mają pietra..tylko ze na ukrainie komedia polityczna jest rozdeta do granic..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tragedia; czy poznamy prawdę? Z pewnością nie buduje to Ukrainy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dotknie islam Polske to koniec z islamem w Polsce i żydami taki plan mamy my Polacy twardzi, tak na około polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe co nam w Polsce szykuja, terrorysci. ? A final w Kijowie.?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeglądając ukraińskie strony internetowe mam wrażenie, że w Polsce jest większe przejęcie tymi zamachami. Pojawiają się też różne spekulacje... czy za atakami nie stoją czasem służby bezpieczeństwa? Partii Regionów sondaże lecą strasznie w dół, niektóre dają im ledwie 16 proc. poparcia, o 3 mniej niż BJuT. Za chwilę okaże się, że UDAR Kliczki będzie miał lepsze notowania albo Front Zmian Jaceniuka. W dodatku dzisiaj ujawnione zostały zdjęcia Tymoszenko, gdzie widać siniaki na jej ciele. To wszystko powoduje, że jest wiele domysłów. Część z nich skierowanych jest przeciwko Janukowyczowi. Zobaczymy jak ta sytuacja się potoczy. Obecnie według ukraińskich mediów, żadnemu z 25 rannych nie grozi utrata życia, ale prawdopodobnie jedna osoba straciła rękę albo dłoń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na początku artykuły podałem link z Russia Today jako źródło informacji - większość mediów na całym świecie podaje praktycznie takie same informacje na ten temat, także proszę nie łapać mnie za słówka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dimitryj
  • Dimitryj
  • 27.04.2012 15:44

Zerznięte sławo w słowo z http://rt.com/news/ukraine-dnepropetrovsk-explosion-tram-127/ pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.