Facebook Google+ Twitter

Wybuchy w Oleśnie i w Warszawie. Ucierpiały dzieci

W Oleśnie na Opolszczyźnie, we wtorek 24 lipca wybuchła w jednym z warsztatów, butla gazowa. Wieczorem zaś w Warszawie, doszło do eksplozji chemikaliów.

 / Fot. Sun Ladder/CC 3.0W Oleśnie na Opolszczyźnie, we wtorek 24 lipca, doszło do wybuchu butli gazowej. Wybuch miał miejsce w jednym z warsztatów. Eksplodowała butla z gazem acetylenowym. Efektem eksplozji był pożar pomieszczeń i wiaty, w której przechowywano plastikowe i drewniane odpady. W wyniku wybuchu 12 osób zostało rannych, w tym pięcioro dzieci i czterech strażaków. Pożar dość szybko udało się ugasić.

W trakcie ewakuacji mieszkańców, z lokali znajdujących się naprzeciwko i w sąsiedztwie wejścia do warsztatu, doszło do kilku kolejnych wybuchów - czytamy w serwisie TVN24

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyła policja i prokurator. Pojawili się również: biegły pożarnictwa i inspektor z nadzoru budowlanego. Podjęli czynności w zakresie oględzin miejsca wybuchu oraz określenia przyczyn i okoliczności zdarzenia, a także pierwszych ocen i skutków wybuchu.

Poszkodowani w wybuchu trafili do szpitala, w tym strażak z poparzoną twarzą. Najciężej ranną 12-letnią dziewczynkę, z groźnym poparzeniem górnych dróg oddechowych, przetransportowano śmigłowcem ratunkowym do szpitala w Opolu. Pierwsza opinia lekarza: "Stan dziewczynki jest dobry". Przyjechała do szpitala przytomna. Ma poparzenia około 15 procent ciała - poinformował TVN24 lekarz z oddziału chirurgii dziecięcej.

Zdaniem lekarza - stan górnych dróg oddechowych "będzie można ocenić po trzech, czterech dniach". Wstępnie stwierdzono poparzenie "przedsionka jamy ustnej". Wyjaśnił, że 12-letnia dziewczynka, przez trzy tygodnie, będzie poddawana leczeniu elektrolitami. "Potem nastąpi leczenie ambulatoryjne" - dodał lekarz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.