Facebook Google+ Twitter

Wycena nieruchomości Kraków

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-08-26 09:22

W dzisiejszych czasach dzięki rzeczoznawcy majątkowemu można perfekcyjnie i sprawnie ustalić wartości rynkowe budynków oraz poznać systemy ich kształtowania.

Teraz dzięki rzeczoznawcy majątkowemu można fachowo i sprawnie ustalić ceny rynkowe nieruchomości oraz poznać mechanizmy ich powstawania. Dzięki trudnej i długiej nauce przyszły rzeczoznawca zdobywa odpowiednie wykształcenie, które odzwierciedlają jego wiarygodność. Każdy rzeczoznawca musi posiadać wiedzę z zakresu zarządzania, prawa majątkowego oraz wyceny nieruchomości. Do jego głównej funkcji należy wyznaczenie wartości nieruchomości wraz z jego prawami, do których należą prawa zobowiązujące i rzeczowe. Jego funkcją jest także określenie szkód finansowych. Wartość budynku powinna być zgodna z cenami występującymi na rynku. W sytuacji wyrządzenia szkód określa on wartość odtworzeniową. Jest on także pomocny przy ocenie sytuacji hipotecznej. Pomaga on inwestorom chcącym przebudować, lub rozbudować dane nieruchomości. W tym przypadku zajmuje się utworzeniem kosztorysu odnośnie planu odtworzenia danej nieruchomości zgodnie z planem inwestycyjnym. Do jego zadań należy także odtworzenie kosztów zalesienia, obiektów kulturowych oraz upraw rolnych.
Rzeczoznawca powinien posiadać:
-wyższe wykształcenie kierunkowe minimum tytuł magistra, jednakże często zdarza się mieć wymagane studia podyplomowe, które spełniają określony program.
- udokumentowaną praktykę zawodową trwającą na dzień dzisiejszy 1 rok, musi być ona rozpoczęta po ukończeniu studiów
- często wymagana jest opinia innych rzeczoznawców, najlepiej jeśli taka osoba należy do stowarzyszenia rzeczoznawców
- przynależność do izby zawodowej
- zdanie egzaminu
- niekaralność
pełnienie funkcji rzeczoznawcy łączy się często z wykonywaniem pewnych zobowiązań np. funkcja biegłego sądowego co wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Do rzeczoznawcy często zwracają się ludzie w sytuacjach kryzysowych, przez co często ta praca wiąże się ze stresem. Od jego oceny zależne jest często ludzkie życie. Potocznie słowo rzeczoznawca określa eksperta, lub specjalistę wykonującego pracę doradczą. Do jego zadań należy wykonywanie opini prawnych, budowlanych, ekonomicznych, a także w sprawach spornych.
(wojciech dorynek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.