Facebook Google+ Twitter

Wychodzą? Nie wychodzą?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-22 12:52

Rosja do końca dzisiejszego dnia wyprowadzi swoje wojska z terytorium Gruzji. Takie zapewnienie złożył na na konferencji prasowej w Moskwie wiceszef sztabu generalnego rosyjskiej armii generał Anatolij Nogowicyn.

Według niego rosyjskie siły przystąpiły do zakończenia etapu wyprowadzenia wojsk na wyznaczone pozycje. Generał Nogowicyn przypomniał, że minister obrony Federacji Rosyjskiej Anatolij Sierdiukow wczoraj jeszcze raz potwierdził, iż do zakończenia dzisiejszego dnia rosyjski kontyngent zostanie wycofany do - jak się wyraził -"znanych dziennikarzom granic odpowiedzialności".

Generał Nogowicyn poinformował, że wzmocnione rosyjskie tak zwane "siły pokojowe" pełnią służbę "w swojej strefie odpowiedzialności" i na administracyjnej granicy Gruzji i Osetii Południowej wystawiły 18 stałych posterunków kontrolnych. Według zastępcy szefa sztabu generalnego "dodatkowe środki" mają pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa w regionie konfliktu.

W rejonie Gori

Z rejonu gruzińskiego miasta Gori wyjeżdżają kolumny rosyjskich transporterów opancerzonych i czołgów.
Rosjanie zezwolili grupie dziennikarzy na wjazd do Gori. Wojskowa ciężarówka zabrała fotoreporterów i operatorów kamer, aby pokazać w zachodnich mediach, jak przebiega operacja wycofywania wojsk.

Wokół Gori wciąż stoją rosyjskie czołgi, a drogi dojazdowe są kontrolowane przez Rosjan. Żołnierze twierdzą, że czekają na rozkaz opuszczenia posterunków. 20 kilometrów od Gori na wejście do strefy konfliktu czekają z kolei gruzińscy policjanci i straż graniczna.

Drogą przez Gori do Tbilisi przepuszczane są samochody prywatne wiozące turystów, którzy z powodu działań zbrojnych nie mogli wrócić znad Morza Czarnego do domów w środkowej Gruzji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.