Facebook Google+ Twitter

"Wychodzę na prostą" - wywiad ze Zbigniewem Bartmanem

Jeden z najlepszych polskich siatkarzy. Dołączył do klubu Jastrzębski Węgiel. Gra w kadrze jest cały czas dla niego priorytetem. Marzy o złocie olimpijskim. Gościem W24 w ramach cyklu wywiadów "Znani - nam nieznani" był Zbigniew Bartman.

Siatkarz Zbigniew Bartman gościł w redakcji W24 / Fot. W24Sport towarzyszył mu od dziecka - najpierw trenował karate, potem piłkę nożną i koszykówką, aż w końcu przyszedł czas na tę najważniejszą dyscyplinę w jego życiu. "Miałem wtedy dziesięć lat i już po pierwszym treningu wiedziałem, że chcę zawodowo grać właśnie w siatkówkę" - wspomina Zbigniew Bartman. Od początku bardzo wysoko stawiał sobie poprzeczkę i wierzył, że w przyszłości będzie grał w reprezentacji narodowej i najlepszych klubach. Szybko zaczął odnosić sukcesy i rozwijać swoją karierę, jednak cały czas podwyższał sobie poprzeczkę. "Bardzo późno poczułem, że moje sportowe marzenia się spełniają" - wyznaje siatkarz. Tym przełomowym momentem był rok 2012, kiedy to Polska wygrała Ligę Światową.

Mimo że obecnie uznawany jest za jednego z najlepszych polskich siatkach, to rok temu nie dane mu było znaleźć się w reprezentacji podczas Mistrzostw Europy. "Ta decyzja trenera bardzo mocno mnie zaskoczyła, nie spodziewałem się takiego obrotu spraw" - wyznaje Zbigniew Bartman. W tym roku po raz kolejny nie został powołany do reprezentacji - tym razem na rozgrywki Ligi Światowej. Sportowiec jednak podkreśla, że teraz był na to przygotowany i dzięki temu miał najdłuższe wakacje w swoim życiu. "Z pewnością dobrze wykorzystałem ten okres i poświęciłem go na wszystko to, na co nie miałem wcześniej czasu" - przyznaje sportowiec. "Czasem brakowało mi treningów i rozgrywek, ale z drugiej strony mogłem zaleczyć rany i wylizać się ze wszystkich urazów" - dodaje.

Gościem W24 w ramach cyklu wywiadów Niedawno udzielił wywiadu jednemu z dzienników, w którym przyznał, że mało interesuje go to, co dzieje się z kadrą. Swoją wypowiedzią wywołał medialną burzę, jednak, jak podkreśla, nie było to jego celem. "Nie podoba mi się to, co dzieje się z reprezentacją, więc chcę zaoszczędzić sobie nerwów i się tym nie interesuję" - wyjaśnia Zbigniew Bartman. Z drugiej jednak strony zaznacza, że gra w drużynie narodowej jest dla niego nadal nadrzędnym celem i cały czas jest gotowy, by walczyć w biało-czerwonych barwach.

Siatkarz do tej pory grał między innymi w tureckich, włoskich i rosyjskich klubach. Znany jest z tego, że praktycznie co sezon zmienia klubowe barwy. "Kariera zawodowego sportowca jest za krótka, żeby spędzić kilka lat w jednym miejscu, a ja lubię, jak cały czas dzieje się coś nowego" - wyjaśnia siatkarz. Już niebawem po raz kolejnych będziemy mogli zobaczyć go w drużynie Jastrzębskiego Węgla, gdyż to właśnie w tym klubie będzie grał od nowego sezonu.

Obejrzyj cały wywiad ze Zbigniewem Bartmanem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.