Facebook Google+ Twitter

Wychowawca Roku 2010

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-03-18 15:01

Wybierz z nami Wychowawcę Roku 2010 w swoim województwie.

Już po raz drugi rusza konkurs, w którym możesz nagrodzić najlepszego wychowawcę w swoim województwie. Zapraszamy wszystkie polskie szkoły - także te, które nie uczestniczą w IV edycji naszego Programu - do zgłaszania kandydatów na Wychowawcę Roku 2010. Spośród zgłoszonych nauczycieli wybranych zostanie16 najlepszych wychowawców.

Konkurs „Wychowawca Roku 2010” ma charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie szkoły, także te, które nie biorą udziału w programie „Szkoła bez przemocy”. Zwycięzców wybierają rodzice, uczniowie i nauczyciele. - Naszym zdaniem to właśnie oni są w stanie najlepiej ocenić wychowawców i wybrać tych z „prawdziwego zdarzenia”. Z jednej strony to może najbardziej surowa, ale także obiektywna i prestiżowa kapituła konkursowa – wyjaśnia Luis Alarcon, członek Rady programu „Szkoła bez przemocy”. W weryfikację kandydatur będą zaangażowani także przedstawiciele społeczności lokalnej, a nad przebiegiem konkursu w regionach będą czuwać dziennikarze tytułów regionalnych.

Konkurs przebiega dwuetapowo. Do 4 kwietnia 2010 społeczności szkolne mogą zgłaszać swoich kandydatów za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej
HYPERLINK "http://www.szkolabezprzemocy.pl" www.szkolabezprzemocy.pl. Aby zagłosować wystarczy wpisać imię i nazwisko wychowawcy, szkołę oraz krótkie uzasadnienie wyboru.
Następnie grupa ekspertów, złożona z dziennikarza oraz przedstawicieli środowiska lokalnego, w tym pracownika kuratorium oświaty lub przedstawiciela wydziału edukacji gminy lub powiatu zweryfikuje nadesłane zgłoszenia. Na podstawie liczby oddanych głosów i uzasadnień eksperci wyłonią 10 finalistów z każdego województwa.

Od 4 do 15 maja 2010 r. imiona i nazwiska finalistów wraz z informacją o sposobie głosowania będą zamieszczane na kuponach konkursowych publikowanych w dziennikach regionalnych grup wydawniczych Polskapresse i Media Regionalne. Na kandydatów będzie można głosować 
do 21 maja 2010 r.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.