Facebook Google+ Twitter

Wychowują po pijaku

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-08-18 20:13

Sierpień miesiącem trzeźwości, tymczasem Polki piją na umór. Dodatkowo, coraz częściej po alkohol sięgają młode matki. Opieka nad dzieckiem nie stanowi przeszkody do wychylenia paru kieliszków. Tak wygląda wychowanie w trzeźwości?

 / Fot. Ed Yourdon(flickr.com/photos/yourdon/3676226959/)Odpowiedzialna matka to trzeźwa matka. Tymczasem Polki zajmują się swoimi pociechami pozostając pod wpływem alkoholu. Gdzie miejsce na matczyną troskę, wzór czy rozsądek? Jak ma się kształtować osobowość młodego człowieka przy pijanej matce? Poszukajmy odpowiedzi w wydarzeniach z ostatnich dni.

14 sierpnia, godzina 17. W Katowicach pijana matka wbiega na ulicę z dwójką dzieci. Spieszy się do tramwaju, we krwi ma 1,5 promila alkoholu. Zapomniała skorzystać z podziemnego przejścia, pod wpływem alkoholu ruchliwa droga nie stanowiła przeszkody dla 22-latki. Pijana kobieta została zatrzymana do wyjaśnienia sprawy.

15 sierpnia, godzina 19. W Piotrkowie Trybunalskim, matka dwumiesięcznego dziecka uznała że 1,6 promila alkoholu we krwi to dawka która pozwala jej na przejażdżkę samochodem. Niemowlę bez żadnego zabezpieczenia leżało na przednim siedzeniu. 32-latka została przesłuchana, dziecko przekazano pod opiekę pogotowia ratunkowego.

15 sierpnia, godzina 15. W Zabrzu, 5-letnia dziewczynka na rowerku / Fot. Epop(http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zero_alcool_pendant_la_grossesse.svg) wjeżdża na ruchliwą jezdnię. Odpowiedzialna za nią matka ma 3 promile we krwi. To już drugi alkoholowy wybryk 25-letniej zabrzanki. Kobieta trafiła przed oblicze sądu, tymczasowo aresztowana. Za narażenie córki na niebezpieczeństwo może trafić do więzienia na 5 lat.

17 sierpnia, godzina 20. W Ełku pijana matka przekazuje swoje dziecko pod opiekę pijanemu dziadkowi. 2,5 promila we krwi ułatwiło jej podjęcie takiej decyzji. Młoda kobieta wraca z zakrapianej imprezy, dziadek oferuje swoją pomoc w powrocie do domu. Marta B. była 'zmęczona', Józef B. próbował zapalić papierosa, a wózek z dwuletnim dzieckiem stoczył się ze wzniesienia. Błyskawiczna reakcja policji - imprezowicze usłyszeli zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj „Nasz Dziennik” opublikował dane dotyczące alkoholizmu wśród kobiet 153 tys. kobiet w Polsce jest uzależnionych od alkoholu. Na granicy uzależnienia pije 6 proc. wszystkich Polek, a od 4 do 7 proc. ma problemy związane z nadużywaniem alkoholu. Co dziesiąta Polka w wieku 18-29 lat wypija ponad 7,5 l czystego alkoholu rocznie. Ile wśród nich jest matek? Wychowanie w trzeźwości to nie tylko abstynencja dla kobiet w ciąży. To także odpowiedzialność za dziecko przez następne osiemnaście lat jego życia.


Źródło;
epiotrkow.pl
tvs.pl
zabrze.naszemiasto.pl
wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zgroza !!! Obecne pokolenie 20-25 latków to efekt bezstresowego ich wychowywania wstyd przyznać ale to moje pokolenie wychowało te matki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.