Facebook Google+ Twitter

Wyciąg narciarski Sobiesiaka pod lupą

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-16 18:26

Posłowie połączonych komisji samorządu terytorialnego i ochrony środowiska zajęli się sprawą ewentualnych nieprawidłowości przy budowie wyciągu narciarskiego w Zieleńcu. Za inwestycję odpowiedzialna jest firma Ryszarda Sobiesiaka - biznesmena działającego również w branży hazardowej. Zarzuty medialne wobec firmy Winterpol to między innymi rozpoczęcie inwestycji bez wymaganych pozwoleń.

Posiedzenie komisji rozpoczął wniosek posła PO Norberta Raby o przesunięcie tego punktu na inny termin. Wniosek został odrzucony.

Także wiceminister środowiska Janusz Zaleski tłumaczył, że nie można mówić o zarzutach dopóty, dopóki prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne, które badają sprawę, nie zakończą postępowań i nie stwierdzą, czy i kto był winny.

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Marian Pigan wyjaśniał parlamentarzystom, że dla niego wyjaśnienie sprawy jest priorytetem. Na razie jednak on sam ma związane ręce, bo wszystkie dokumenty znajdują się we wrocławskiej prokuraturze.

Także były minister środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, Jan Szyszko, mówił, że jeżeli ktoś w tej sprawie jest winien, to musi być ukarany, ale nie można robić sądu nad Lasami Państwowymi bez wyroku. Według niego, Lasy Państwowe to świetnie zarządzana organizacja, która jest gwarantem bezpieczeństwa ekologicznego Polski. Były minister środowiska apelował, by przedwcześnie nie wydawać wyroków.

Sprawę ewentualnych nieprawidłowości przy powstawaniu inwestycji na zlecenie Prokuratury Okręgowej we
Wrocławiu bada teraz CBA. Urzędnicy zabezpieczyli dokumenty dotyczące kompleksu wyciągów narciarskich w Zieleńcu. Śledczy sprawdzą, czy doszło do popełnienia przestępstwa. Dyrektor Winterpolu miał nakłaniać leśniczych do wydania pozwolenia na wycinkę lasu pod tę inwestycję.

Sprawdzana jest też rola polityków PO - Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego - którzy według medialnych doniesień pomagali Ryszardowi Sobiesiakowi załatwić w resorcie środowiska sprawę budowy wyciągu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.