Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13769 miejsce

"Wyciągaliśmy banknoty, monety muszą brzęczeć". WOŚP jako zarobek

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-01-08 09:26

Jurek Owsiak swoim charakterystycznym "siema" już po raz dwudziesty rozpoczął finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, artyści będą nakłaniać ludzi do wrzucania pieniędzy do puszek. Jednak to wolontariusze ruszą z nimi w "teren". Uważajmy na tych, którzy "pomagając" innym chcą sobie... dorobić.

 / Fot. WOŚPJak się okazuje, puszki z pieniędzmi są pokusą nie tylko dla pospolitych złodziei, ale także dla samych kwestujących. Według danych Komendy Głównej Policji, podczas 19. Finału WOŚP policja odnotowała 65 incydentów związanych ze zbiórką pieniędzy. Były to kradzieże puszek lub pieniędzy, dokonane przez samych wolontariuszy. Zatrzymano wówczas 42 osoby, w tym aż 28 nieletnich.

W poprzednich latach incydentów tego typu było mniej, ale policja przekonuje, że te statystyki nie są pesymistyczne. W całym kraju kwestuje co roku ponad 100 tys. wolontariuszy WOŚP, odsetek kradzieży jest więc znikomy. Należy zauważyć, że KGP podaje tylko odnotowane i potwierdzone przypadki.

Niepokój wielu budzi jednak fakt, wykorzystywania szlachetnej inicjatywy WOŚP przez wolontariuszy-oszustów. Na internetowych forach można przeczytać, w jaki sposób wyciągają oni pieniądze z puszek, że używają "linijek i pęset", a samo zaklejenie puszki nie jest żadnym zabezpieczeniem.

"Pracowałem w sztabie wydając puszki i gołym okiem można było zauważyć kto grzebie paluchem w puszcze. Trafił się też przypadek kiedy to jeden z bardziej ambitnych "wolontariuszy" pozaklejał miejsce pourywanych banderol serduszkami" - pisze anonimowo były pracownik sztabu.

Wielu internautów przyznaje otwarcie, że zna osoby, które co roku zgłaszają się do WOŚP tylko po to, aby pomagając innym, w tym dniu "zarobić". Czy to sprawiedliwe?

Zobacz zdjęcie: Kliknij


Czytaj dalej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

wolontariusz
  • wolontariusz
  • 09.01.2012 15:49

nic złego nie robią - owsiak guru wołal "rubta co chceta" to się słuchają

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, nie wszyscy mają szlachetne zamiary...

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 08.01.2012 14:58

Smutne , kiedyś będzie się tego wstydził .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.