Facebook Google+ Twitter

72 miejsce

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. Nowa moda wśród warszawiaków?

Czyżby od 2011 roku, miała zapanować nowa moda, na wycieczki rodzin do Centrum Nauki Kopernik, zamiast do centrów handlowych i hipermarketów? Od kilku miesięcy obserwuję nowy trend - coraz więcej osób spędza miło czas właśnie tutaj, w CNK nad Wisłą.

Park Odkrywców przy Centrum Nauki / Fot. Jarosław FurmaniakW Centrum Nauki Kopernik można nie tylko zwiedzać, ale także wykonywać różne eksperymenty, na kilkuset eksponatach, zgromadzonych w różnych galeriach. W odróżnieniu od muzeów, można, a nawet trzeba ich dotykać.

Jest tutaj również galeria Bzzz, przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych dzieci do sześciu lat (oczywiście wraz z opiekunami). W innej galerii Re-Generacja, znajdują się eksponaty i urządzenia już tylko i wyłącznie dla starszych osób, powyżej 14. roku życia. Ograniczenie jest spowodowane zawartą w niektórych eksponatach treścią związaną z seksem, drastycznymi scenami, a także wymagającej już ugruntowanej dotychczasową nauką wiedzy.

Widok z dachu Centrum na Stadion Narodowy i Most Świętokrzyski / Fot. Jarosław FurmaniakCałość przypomina trochę salon gier komputerowych, jakie były znane już we wczesnych latach osiemdziesiątych. Ale najważniejsze, że wszystko jest pod dachem - gościom nie przeszkadza więc ani deszcz, ani słońce. Aby zapoznać się ze wszystkimi urządzeniami, wykonać komplet doświadczeń i eksperymentów, potrzeba co najmniej kilkunastu godzin. Najlepiej (i najekonomiczniej) wykupić bilet roczny i przychodzić wielokrotnie, nie stojąc już w gigantycznej kolejce.

Czynne jest już również planetarium, które ma aktualnie najnowocześniejszy projektor gwiezdny i naukową bazę danych, zawierającą miliardy odkrytych przez naukę gwiazd i planet. Można tu odbyć fascynującą, realistyczną podróż z prędkością wielokrotnie przekraczającą prędkość światła, na dowolnie wybraną planetę lub do najdalszych gwiazd...

Widok z dachu CNK w stronę BUW-u, Zamku Królewskiego i na Kamienny Krąg / Fot. Jarosław FurmaniakDlatego zapraszam do Centrum Nauki Kopernik.
Warto je poznać - kolejka przed wejściem jest poświęceniem dla autentycznej przyjemności. Polecam.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Już za parę dni oficjalne drugie Urodziny Centrum Nauki Koperniika !!!
Sam obiekt chyba juz na trwałe wpisał się w krajobraz miasta stołecznego???
Nawet zgodnie z wizja projektanta zaczyna porastać mchem... ;-)
może się teraz zakwalifikować do kategorii: Bajki z mchu i paproci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest od 2 października na parterze obiektu CNK nowa wystawa czasowa (do marca 2013 r.) przeznaczona dla wszystkich artystów i muzyków a także melomanów i miłośników najróżniejszych instrumentów muzycznych... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
artysta
  • artysta
  • 22.09.2012 22:38

A czy dla artystów też coś w tym Centrum jest godne polecenia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Centrum ostatnio zyskało też stację rowerów do wypożyczenia zlokalizowaną przed salonem Bentleya, okrążone zostało też przez strugi samochodów zarówno od strony centrum jak i od Wisły. Przystań tramwaju wodnego dodatkowo stoi na dnie suchej rzeki. Ale jak dalej susza wytrzyma i nie spadną obfite deszcze - będzie można suchą stopą po dnie Wisły dotrzeć do CNK z praskiego brzegu ;-)

A gdyby tak sucho było w 1944 r - może historia inaczej by wyglądała...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 17.09.2012 20:34

Naprawdę ciekawe miejsce to centrum i ta lokalizacja nad rzeką, wreszcie coś się dzieje w stolicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.