Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

321 miejsce

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. Nowa moda wśród warszawiaków?

Czyżby od 2011 roku, miała zapanować nowa moda, na wycieczki rodzin do Centrum Nauki Kopernik, zamiast do centrów handlowych i hipermarketów? Od kilku miesięcy obserwuję nowy trend - coraz więcej osób spędza miło czas właśnie tutaj, w CNK nad Wisłą.

Park Odkrywców przy Centrum Nauki / Fot. Jarosław FurmaniakW Centrum Nauki Kopernik można nie tylko zwiedzać, ale także wykonywać różne eksperymenty, na kilkuset eksponatach, zgromadzonych w różnych galeriach. W odróżnieniu od muzeów, można, a nawet trzeba ich dotykać.

Jest tutaj również galeria Bzzz, przeznaczona wyłącznie dla najmłodszych dzieci do sześciu lat (oczywiście wraz z opiekunami). W innej galerii Re-Generacja, znajdują się eksponaty i urządzenia już tylko i wyłącznie dla starszych osób, powyżej 14. roku życia. Ograniczenie jest spowodowane zawartą w niektórych eksponatach treścią związaną z seksem, drastycznymi scenami, a także wymagającej już ugruntowanej dotychczasową nauką wiedzy.

Widok z dachu Centrum na Stadion Narodowy i Most Świętokrzyski / Fot. Jarosław FurmaniakCałość przypomina trochę salon gier komputerowych, jakie były znane już we wczesnych latach osiemdziesiątych. Ale najważniejsze, że wszystko jest pod dachem - gościom nie przeszkadza więc ani deszcz, ani słońce. Aby zapoznać się ze wszystkimi urządzeniami, wykonać komplet doświadczeń i eksperymentów, potrzeba co najmniej kilkunastu godzin. Najlepiej (i najekonomiczniej) wykupić bilet roczny i przychodzić wielokrotnie, nie stojąc już w gigantycznej kolejce.

Czynne jest już również planetarium, które ma aktualnie najnowocześniejszy projektor gwiezdny i naukową bazę danych, zawierającą miliardy odkrytych przez naukę gwiazd i planet. Można tu odbyć fascynującą, realistyczną podróż z prędkością wielokrotnie przekraczającą prędkość światła, na dowolnie wybraną planetę lub do najdalszych gwiazd...

Widok z dachu CNK w stronę BUW-u, Zamku Królewskiego i na Kamienny Krąg / Fot. Jarosław FurmaniakDlatego zapraszam do Centrum Nauki Kopernik.
Warto je poznać - kolejka przed wejściem jest poświęceniem dla autentycznej przyjemności. Polecam.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Już za parę dni oficjalne drugie Urodziny Centrum Nauki Koperniika !!!
Sam obiekt chyba juz na trwałe wpisał się w krajobraz miasta stołecznego???
Nawet zgodnie z wizja projektanta zaczyna porastać mchem... ;-)
może się teraz zakwalifikować do kategorii: Bajki z mchu i paproci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest od 2 października na parterze obiektu CNK nowa wystawa czasowa (do marca 2013 r.) przeznaczona dla wszystkich artystów i muzyków a także melomanów i miłośników najróżniejszych instrumentów muzycznych... ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
artysta
  • artysta
  • 22.09.2012 22:38

A czy dla artystów też coś w tym Centrum jest godne polecenia ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Centrum ostatnio zyskało też stację rowerów do wypożyczenia zlokalizowaną przed salonem Bentleya, okrążone zostało też przez strugi samochodów zarówno od strony centrum jak i od Wisły. Przystań tramwaju wodnego dodatkowo stoi na dnie suchej rzeki. Ale jak dalej susza wytrzyma i nie spadną obfite deszcze - będzie można suchą stopą po dnie Wisły dotrzeć do CNK z praskiego brzegu ;-)

A gdyby tak sucho było w 1944 r - może historia inaczej by wyglądała...?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 17.09.2012 20:34

Naprawdę ciekawe miejsce to centrum i ta lokalizacja nad rzeką, wreszcie coś się dzieje w stolicy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.