Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8823 miejsce

Wycieczka przez Miłogoszcz, Mołdawin i Troszczyno [Zdjęcia]

25 marca 2012 roku, grupa sześciu cyklistów wybrała się na wycieczkę. celem wycieczki była szkółka drzew leśnych w Miłogoszczy i stadnina koni w Mołdawinie. Powrót przez Troszczyno, Radzim, Słajsino i Wierzbięcin.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Szkółka drzew leśnych w Miłogoszczy k/Reska, na terenie Nadleśnictwa Resko. Fot. Piotr Wierzbicki
Szkółka drzew leśnych w Miłogoszczy k/Reska, na terenie Nadleśnictwa Resko.
Fot. Piotr Wierzbicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Medard Bajlak
  • Medard Bajlak
  • 18.08.2012 18:07

Jest to kamień graniczny , jest ich kilka w Mołdawinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem Isabell tą wycieczką całkowicie zaskoczony. Pola zarośnięte lasami i łąkami. Znałem tam każdy kąt. Chcę jeszcze odwiedzić w tej okolicy kurhany. Budynki po spółdzielni produkcyjnej waliły się w gruzy. Na szczęście stadnina koni uratowała sytuację. A ponieważ pod względem organizacyjnym i warunków jeździeckich w terenie jest najlepsza na Pomorzu. Kto wie, czy nie w Polsce? Największe powodzenie mają tutaj siedmiodniowe "Wakacje w siodle", stałe imprezy z okazji różnych świąt i leczenie przy pomocy kontaktu ze zwierzętami (jazda na oklep i bezpośredni kontakt ze zwierzęciem). Mnie zafascynowała ta harmonia pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Nigdzie tego nie mogłem zaobserwować jak tutaj. A przecież w dzieciństwie przez wiele lat miałem z końmi i innymi zwierzętami do czynienia.
Tutaj, to tak, jakby zwierzęta były na równych prawach z człowiekiem! Te pracujące dzieci w pełnym skupieniu. Wszystko co dzieje się wokół ma jakiś sens i logikę. Nawet niby martwa gleba a jest przyjazna człowiekowi i zwierzętom. Gdyby jakiekolwiek zwierzę było uderzone, byłoby widać po reakcjach. A koń raz zbity potrafi zapamiętać i przy sposobności oddać. Cieszę się, że moje dzieci będą tam jeździły. A ja wybieram się tam na wakacje w siodle z rodziną. Oczywiście jak młodzi zaakceptują. Uważam, że jak choć jeden raz tam się pojedzie na kilka dni, zawsze będzie się powracać. W każdy weekend przyjeżdża tutaj dużo dzieci w asyście rodziców z Nowogardu i regionu Pomorza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa relacja, podziwiam Piotrze twoje zaangażowanie w prezentacji regionu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra robota z galerią i pierwszy komentarz bezbłędny. Stanisław wie co pisze!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkółka leśna w Miłogoszczy k/Reska tworzy podstawy dla odbudowy drzewostanu lasów. Ma też ważną misję edukacyjną. Ktoś napisał, że mądra pani sowa wpadła na koncepcję - będę edukować. To o pięknych i inteligentnych ptakach, które w lasach mają swoje domy i miejsca do życia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.