Facebook Google+ Twitter

Wycieczki po Śródmieściu. Odkryj dzielnicę na nowo!

Już w czerwcu ruszy śródmiejski projekt o tytule "Spacer z sąsiadem". Jego autorką jest Paulina Braun, której władze dzielnicy przyznały stypendium na rozwój pomysłu.

 / Fot. Batu55 - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 UnportedUrząd Dzielnicy Śródmieście przyznał pięć nowych stypendiów, mających pomóc osobom zajmującym się kulturą oraz opieką nad zabytkami, a także artystom, którzy chcą urzeczywistnić swoje pomysły. Jedną ze stypendystek jest Paulina Braun, która swoje stypendium przeznaczyła na projekt "Spacer z sąsiadem".

Pomysłodawczyni projektu chce, aby ludzie poznali miejsca w Śródmieściu, których jeszcze nikt nie odkrył: "Centrum stolicy to nie tylko modne kawiarnie na Nowym Świecie czy Zamek Królewski na Starym Mieście. Na terenie
Śródmieścia jest wiele ciekawych miejsc, o których nie mamy pojęcia. Podzielą się nimi mieszkańcy dzielnicy" - podaje "Życie Warszawy".

Braun zachęca do wspólnych wycieczek. Uważa, że w zaplanowaniu ich może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku. Najciekawsze opowieści dotyczące tras wycieczek zostaną nagrane oraz umieszczone w specjalnych zestawach słuchawkowych. Po odsłuchaniu nagrania, każda osoba będzie mogła zaplanować swoją wycieczkę oraz udać się na spacer, odwiedzając miejsca, których wcześniej się nie znało.

Jak mówi Paulina Braun, "stworzonych zostanie osiem różnych tras. Mają być oryginalne, z pomysłem". Trasa wycieczki nie powinna być krótsza niż 30 minut i nie przekraczać godziny.

Jak informuje nas "Życie Warszawy", prace nad projektem ruszą w przyszłym tygodniu. Jako pierwsza o swoich ulubionych miejscach opowie 70-letnia Stanisława Cymerman, seniorka mieszkająca w pobliżu pl. Na Rozdrożu. Pani Stanisława zdradzi mieszkańcom Warszawy, gdzie jest jej ulubiona kawiarnia oraz miejsca, które odwiedzała ze swoim mężem.

Osoby zainteresowane projektem mogą skontaktować się z organizatorką projektu: e-mail to paulinabraun@gmail.com.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się pomysł organizowania spacerów po Centrum stolicy i odkrywania nowych ciekawych miejsc. Jest dobrze zorganizowany i każdy może wybrać coś dla siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.