Facebook Google+ Twitter

Wycieczki śladami Baracka Obamy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-09 09:06

Władze stanu Illinois w Stanach Zjednoczonych chcą uruchomić wycieczki śladami Baracka Obamy. Wszystko przez ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się osoba amerykańskiego prezydenta-elekta wśród turystów.

Już na kilkanaście dni przed wyborami, gdy zwycięstwo Obamy było niemal pewne, wiele wycieczek zatrzymywało się w południowych dzielnicach Chicago. Turyści przede wszystkim oglądali z daleka pilnowany przez Secret Service dom kandydata Demokratów. Pobliska restauracja sprzedała w tym czasie 3 tysiące koszulek z napisem "Tutaj jadał Obama". Po wyborach w oknie księgarni przy 57. ulicy pojawił się list gratulujący zwycięstwa "stałemu klientowi".

Widząc takie zainteresowanie osobą Baracka Obamy, biuro turystyki stanu Illinois rozpoczęło przygotowania do uruchomienia trasy wycieczkowej śladami prezydenta-elekta. Gotowe są już skrypty dwóch przemówień, jakie Obama wygłosił na Kapitolu w Springfield, stolicy stanu Illinois. W pierwszym polityk zapowiedział kandydowanie w wyborach, a w drugim ogłosił, że jego zastępcą będzie Joe Biden.

Z kolei jedna z miejscowych gazet tuż po wyborach opublikowała mini-przewodnik śladami Obamy. Oprócz domu i sklepu, w którym zakupy robiła Michelle Obama, znalazły się w nim Szkoła Prawa Uniwersytetu w Chicago, gdzie wykładał przyszły prezydent oraz fryzjer, do którego Obama chodził się strzyc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.